MENÜ

Olimpiyat meşalesini Naomi Osaka yaktı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları, Japonya Ulusal Stadı'nda düzenlenen açılış seremonisiyle resmen başladı. Japonya Ulusal Stadı'na ulaştırılan meşale, sırasıyla 6 farklı ekip tarafından sembolik Fuji Yanardağı'na getirildi. Dünyaca ünlü Japon tenisçi Naomi Osaka, Fuji'nin üzerindeki olimpiyat meşalesini yakan isim oldu. Osaka, böylece tarihte olimpiyat meşalesini yakan ilk tenisçi oldu.

23 Temmuz 2021, Cuma 18:55 Son Güncelleme:
- A +
Olimpiyat meşalesini Naomi Osaka yaktı

Olimpiyat Oyunları için dev açılış

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları, Japonya Ulusal Stadı'ndaki düzenlenen açılış seremonisiyle resmen başladı. 8 Ağustos'taki kapanış törenine kadar 206 ülke adına 11 binden fazla sporcu madalya için ter dökecek. 68 bin kapasiteli Japonya Ulusal Stadı'nda açılış törenini yalnızca bin özel misafir takip ederken, koronavirüs pandemisinde hayatını kaybedenler onuruna saygı duruşu yapıldı.

Olimpiyat meşalesini Naomi Osaka yaktı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları resmen başladı

Bir doktor ve bir hemşire tarafından getirilerek Tenisçi Naomi Osaka’ya teslim edilen ateş ile yanan meşale ile Tokyo 2020 Olimpiyat oyunları resmen start aldı

Olimpiyat meşalesini Naomi Osaka yaktı

Naomi Osaka olimpiyat meşalesini yaktı

Japonya Ulusal Stadı'na ulaştırılan meşale, sırasıyla 6 farklı ekip tarafından sembolik Fuji Yanardağı'na getirildi. Dünyaca ünlü Japon tenisçi Naomi Osaka, Fuji'nin üzerindeki olimpiyat meşalesini yakan isim oldu. Osaka tarihte olimpiyat kazanını yakan ilk tenisçi oldu.

Olimpiyat meşalesini Naomi Osaka yaktı

Bakan Kasapoğlu, Milli sporcuları yalnız bırakmadı

Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, açılış törenini stadyumdan takip etti. Milli sporcuları bu önemli günde yalnız bırakmayan Bakan Kasapoğlu, kişisel sosyal medya hesabından, "#Tokyo2020 Açılış Töreni’nde milli sporcularımızın yanındayız" mesajıyla bir fotoğraf paylaşarak milli sporculara destek verdi.

Olimpiyat meşalesini Naomi Osaka yaktı

Türkiye'de 108 sporcu mücadele edecek

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi 18 branşta 50'si kadın, 58'i erkek toplam 108 sporcu temsil edecek. Türkiye atletizmde 25 sporcuyla, yüzmede 11, güreşte 9, yelkende 8, karatede 7, boks ve judoda altışar, tekvando ile artistik cimnastikte beşer, atıcılıkta 4, bisiklet, halter ve okçulukta 2, badminton, eskrim, kürek ve modern pentatlonda ise birer sporcuyla madalya mücadelesi verecek

Olimpiyat meşalesini Naomi Osaka yaktı

Takım sporlarında A Milli Kadın Voleybol Takımı mücadele edecek

Takım sporlarında Türkiye adına sadece A Milli Kadın Voleybol Takımı (12) oyunlarda mücadele edecek.

Sıradaki haber yükleniyor...