Mutlu yıllar

Yeni yılın, yeni umutların ilk günü. 2015'te futbol ailemizi bekleyen gergin günler, sıkıntılı süreçler var. Ama bunlardan büyük bir hayalimiz de var. Adına yakışır Süleyman Seba Sezonu, UEFA mali kriterlerine uygun kulüpler, birbirine dost renkler, dolu tribünler ve daha fazlası. Bu keyifleri daha önce tattık, yine yaparız. Mutlu futbol ailesi hepimizin elinde, haydi bugünden itibaren başlayalım.

01 Ocak 2015, Perşembe 02:30
- A +
Mutlu yıllar
Koskoca bir yılı daha hüzünleriyle, sevinçleriyle geride bıraktık, yeni ve daha umut dolu bir seneye ilk adımı attık. Milyonları kapsayan futbol ailemizin 2015’te de zor süreçlerden geçeceği muhakkak. Çünkü senenin hemen ilk ayında 2011’den bu yana hiç gündemden düşmeyen şike davasında yeniden yargılama etabı başlayacak. Bir değil, birçok kulübü ve futbol figürünü yakından ilgilendiren süreci en az hasarla, kavgasız gürültüsüz, kırıp dökmeden, birbirimizin yüzüne bakacak seviyede aşmak hepimizin ortak temennisi.

Yeni yıldızlar...

Tabii ki UEFA’yı unutmak mümkün değil... Avrupa’nın futbol patronlarının gözü üzerimizde. Getirilen mali kriterler ve uyma zorunluluğu, önceki hoyratlıkların bedelini sormakta kararlı. Para cezaları, transfer yasakları, Avrupa’daki futbol eğlencesinden ayrı kalma tehdidi. Umarız 2015’te kulüplerimizi yönetenler yeni hatalar yapmaz, bir daha UEFA ile bildik ve sıkıcı sorunlar yaşanmaz ve yeni yıldızlar yeşil zeminleri süslemeye devam eder.

Seba adına yakışsın

Ve Süleyman Seba Sezonu... Futbol ailemizin ortak markası, ortak rengi. Adına yakışır bir sezon finali olması en büyük temenni. 2015 Beşiktaş-Galatasarayderbisi ile başlayacak, güzel anlar için bir fırsat olacak. Finalde şampiyonun alkışlanacağı, kazananın kaybedenleri teselli edip gelecek için yüreklendireceği bir sezonu hem Seba ismi hem de iyi yürekli futbol taraftarı sonuna kadar hak ediyor. Umarız futbol topunun yüzü 2015’te hiç asılmaz, ‘istenmeyen’ olaylar hiç yaşanmaz.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.