Mustafa Denizli'den Orman'a yanıt

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Denizli, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın kendisiyle ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi.

16 Nisan 2013, Salı 12:18
- A +
Mustafa Denizli'den Orman'a yanıt

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın kendisi ile ilgili bazı açıklamalarının medyada yer aldığını belirterek, "Yürek, Beşiktaş’ta o durumda başlamak mıdır, yoksa beşinci, altıncı sıradaki Rize’de devam etmek midir? Bunu kamuoyunun taktirine bırakıyorum. Hangisi cesaret, hangisi korku işidir" dedi.

Denizli, yeşil-mavililerin Mehmet Cengiz Tesisleri’ndeki antrenmanı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın kendisi ile ilgili bazı açıklamalarının medyada yer aldığını hatırlattı.

Bir teknik direktörün kulüp başkanı ile polemiğe girmesinin doğru olmadığını ifade eden Denizli, şunları söyledi: "Fakat bazı şeylere de açıklık getirilmesinde fayda var. Benim Sayın Başkan ile yaptığım toplantıda kelime kelime ne konuştuğumuz arzu ederse kamuoyu öğrenebilir, gizli kalacak bir şey değildir. Sadece bir konuda kişisel olduğu için, gazete manşetlerinde yer aldığı için açıklık getirmek istiyorum. Kamuoyu beni yıllardır bilir ve takip eder. Yürek, Beşiktaş’ta o durumda başlamak mıdır, yoksa beşinci, altıncı sıradaki Rize’de devam etmek midir? Bunu kamuoyunun taktirine bırakıyorum. Hangisi cesaret, hangisi korku işidir. Kamuoyu bunu iyi değerlendirir."

Orman’ın yaptığı açıklamada diğer hiçbir konuya değinmek istemediğini dile getiren Denizli, "Farklı konularla ilgili istenirse açıklama yapılır. Bu konu iki kişi arasında yapılan bir görüşme değil. İkimizin de ortak arkadaşı, dostu olan bir şahsın bulunduğu ortamda görüşme yapıldı. Gerekirse orada yapılan konuşmaları da tek tek kamuoyuna sunarız. O zaman kamuoyu daha iyi aydınlanır" şeklinde konuştu.

Denizli, işlerinin yoğun olduğunu ve ulusal medyanın kendisi ile ilgili haberlere çok farklı yaklaştığı için açıklama yapma gereği duyduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Bazı gazetelerde de ’Denizli’den taraftara tepki’ diye haberler var. Son derece yanlış yaklaşım. 10-12 bin kişinin olduğu bir yerde 2-3 kişiye kızmayı ayırmak lazım. Ümit ediyorum taraftarımız, şu şişesi atan arkadaşlarımız dahil, bu mesajı almıştır. Bundan sonra böyle bir olay yaşanmamak üzere yerlerini alacaktır. Şehirde bu havayı hissediyorum."

Açıklamanın ardından, Çaykur Rizespor, Denizli yönetiminde Şanlıurfaspor maçı hazırlıklarını sürdürdü. Hafif sakatlığı bulunan Cernat koşunun ardından çalışmayı yarım bıraktı. Onur ise takımdan ayrı çalıştı. Antrenman yarım saatin ardından basına kapalı devam etti.

AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.