MENÜ

Mustafa Cengiz'den Fenerbahçeli yöneticilere ağır sözler! İki tıfıl yönetici!

1959 öncesi şampiyonluklarla ilgili yaşanan polemiği değerlendiren Sarı-Kırmızılı kulübün patronu, kendilerini hedef alan Fenerbahçeli idarecilere ateş püskürerek, "Yani 2 tıfıl yönetici, akıl yaşta değil baştadır, doğru. Tarihten uzak insanlar, iflas etmiş tüccarlar. Kazandılar, 2 gün sustular. Muhatap almam. Seviyemiz uygun değil" dedi.

08 Nisan 2021, Perşembe 06:58 Son Güncelleme:
- A +
Mustafa Cengiz'den Fenerbahçeli yöneticilere ağır sözler! İki tıfıl yönetici!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kemerburgaz Futbol Kamp Tesisi hakkındaki bilgilendirme lansmanında gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe ile süren 1959 öncesi şampiyonluklar polemiğiyle ilgili yöneltilen soru üzerine Mustafa Cengiz, şu ifadeleri kullandı: "Biz hep tarihçileri çıkarttık. 6 sayfa dilekçemizi herkese sergiledik. Herkes görsün dedik ama onların ne başvurduğunu hâlâ bilmiyoruz. Bugüne kadar da bir tane tarihçi çıkarmadılar. Bula bula Vahdettin’i buldular. O da biliyor ki herkes Fenerli doğar, sonra başka takımı tutar..."

'Sen nasıl Fenerli oldun'

"Biz Antep’te, Adana’da böyle Fenerli olana hayret ederdik, sen nasıl Fenerli oldun diye. Yani espri yapıyorum. Hâlâ da yüzde 60-70 öyledir. Yani olabilir. Kardeşlerim, yani yakınlarım Fenerbahçeli, Beşiktaşlı. Ben asla rahatsız olmam. Herkesin Galatasaraylı olmasını da istemem. Yoksa farkımız ortaya çıkmayacak. Yani 2 tıfıl yönetici, akıl yaşta değil baştadır, doğru. Tarihten uzak insanlar, iflas etmiş tüccarlar. Kazandılar, 2 gün sustular. Bir gün 1 tane tarihçi çıkarsınlar. Çok özür dilerim, kişilikleriyle ilgili söylemiyorum. Muhatap almam. Seviyemiz uygun değil..."

'Akıl eğitim de gerektirir'

"Devamlı diyorlar ki, ’Sen bize hırsız dedin...’ Ben de baktım nerede dedim diye. Ben size hırsız demedim. Akıl yaşta değil baştadır. Ama belli bir eğitim de ister. Bu sırf aileyle olmaz. Yani sen bilmiyorsan Google’a bakacaksın. Bak öğren. Ben bunu anlamıyorum. Eğitimi nerede alırsan al, insan önce kendini yetiştirmeli. Sevgili Fenerbahçe camiasından özür dilerim. O camia, Beşiktaş, hepsi benim için çok değerlidir ve hepsi yakın arkadaşımdır. Ama yönetimleri maalesef doğru gitmiyor..."

'Bir tane tarihçi çıksın'

"Bazı şampiyonluklarımıza himmet, -himmet ne demekse-, dua diyorlar. Sen niye kendine dua ettirmiyorsun? Ben ikna mı edeceğim Ali Bey’i (Koç). Ali Bey benim konuşmamla ikna olacaksa her gün konuşurum. Biz düşman değiliz. Beni ikna edebilir mi? Bir tane tarihçi çıkardılar mı? Kendi yazdıkları metni deklare ettiler mi? Ben anlamıyorum. Beni ikna edemez. Korkarım, 1 şampiyonlukları eksilir!"

'3-4 ay içinde kazmayı vuruyoruz'

Galatasaray'ın tüm antrenman tesislerini taşıyacağı Kemerburgaz'daki arazinin tanıtımı yapıldı. Başkan Mustafa Cengiz, "Çizilen proje onaylandıktan sonra sanırım 3-4 ay içinde ilk kazmayı vuracağız. Burada dünya çapında 6 saha yapılacak. Büyükçekmece’deki araziye altyapıdaki kardeşlerimiz için 5 sahalık muazzam bir tesis yapacağız. Ondan sonra da yakın süre içinde Galatasaray Adası’na gideceğiz. Bu üç bütünleşik şeyi Galatasaray camiasına vereceğiz ve Galatasaray’ın ne kadar büyük olduğunu dünya aleme göstereceğiz" diye konuştu.


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...