Mustafa Cengiz: “Cevabımızın altından kalkamazlar”

Hem muhalefetten hem de diğer camialardan gelen tepkilere karşı mesaj veren Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, “Biz Galatasarayız, belli bir kültürden geliyoruz. Onların seviyesine inemeyiz. Yoksa onlara öyle cevaplar veririz ki altından kalkamazlar” dedi.

13 Ekim 2019, Pazar 10:32 Son Güncelleme:
- A +
Mustafa Cengiz: “Cevabımızın altından kalkamazlar”

Galatasaray’ın 114. yıl etkinliklerinde, Ali Sami Yen’in koyduğu hedeflere ulaşmaya çalıştıklarını kaydeden başkan Mustafa Cengiz, “Son iki yılda futbolda almadık kupa bırakmadık. Üçleme yaptık. Galatasaray ve Türkiye tarihinde ikinci defa üçleme oldu. Camiamıza, taraftarlara, teknik heyetimize, futbolculara ve yönetimimize teşekkür ederim” değerlendirmesinde bulundu.

‘Amatörde kısıtlama yaptık’

Amatör branşlarda son iki yılda bütçe kısıtlamasına gittiklerini anlatan Cengiz, şöyle devam etti: “Mali anlamda başarılı olmamızın köklerinde amatörler var. Siz bizi mali olarak da desteklediniz. Kısıtlı bütçe yaptığımızda gıkınızı çıkarmadınız. Bunun için teşekkür ediyorum. Bu bütçelerle aynı başarıları elde ettik. Bu takım ruhudur. Hem mali hem de sportif olarak yürekten kutluyorum.”

‘Yanımıza yaklaşamıyorlar’

Spor kulüpleri tarihinde gelir rekoru kırdıklarını vurgulayan Cengiz, “Son 2 yılda seyirci sayısında hiçbir takım yanımıza yaklaşamıyor. Kombine ve hasılatta da... Biz sadece Şampiyonlar Ligi ile değil, sizlerin desteği ile buralara geldik” diye konuştu.

‘2 yenilgiyle yere düşmeyiz’

Yeni sezonla ilgili hedefler konusunda da açıklamada bulunan Cengiz, “Bu sene de hedefimiz şampiyonluk. Galatasaray’ın 2 yenilgisi, 2 beraberliğiyle yönetimini, teknik heyetini ve futbolcularını, en önemlisi kendi kendimizi kırılgan bir hale getirmeyelim. Galatasaray birlikten doğan bir güçtür. Biz 2 mağlubiyet, 2 beraberlikle yere düşmeyiz. Altınız biz, zedelenmeyiz” görüşlerini paylaştı.

114. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Galatasaray Lisesi’nde pilav günü yapıldı.  

‘Ciddi şer odakları var’

Bu sezon yarışın tüm branşlarda daha zorlu olacağına dikkati çeken Cengiz, şunları kaydetti: “İki yılda elde ettiğimiz başarı, ulaştığımız mali sonuçlar ve kenetlenme bazılarını rahatsız etti. Bu dışımızda gelişti. Dışımızda çok ciddi şer odakları var. Lütfen, camiadan rica ediyorum; öfke ile onların tuzağına düşmeyelim. Yapıcı eleştiriler her zaman baş tacıdır. Zarar verici hakaretler ve bu tip saldırılara tepki gösterirken Galatasaray vakur duruşuyla örnek olmalıdır. Biz düzeysiz eleştirilere aynı düzeysizlikle cevap veremeyiz. Biz Galatasarayız, belli bir kültürden geliyoruz. O kültürde onların seviyesine inemeyiz. Öbür yüzümüzü çevirmeyiz. Onlara öyle cevaplar veririz ki altından kalkamazlar. Aidiyet, sadakat, sahiplenme, vefa ve teşekkür Galatasarayımız’ın asli karakteridir. Galatasaray camiasının fıtratında bu vardır. Galatasaray’ın fıtratı doğruluk ve dürüstlüktür.”

‘Asla Bizans olmayız!’

Galatasaray’ın kurulduğundan beri ilklerin camiası olduğunu anlatan Cengiz, sözlerini şöyle tamamladı: “Bazı süreçler var. 2-3 süreci aynı anda yürütüyoruz. Arkadaşlarımız gece-gündüz çalışıyor. Biz bu göreve takip olduk. Olumsuz bir şey olduğunda, emin olun size açıklıkla anlatırız. Asla Bizans yapmayız. Asla bir komplonun içine girmeyiz. Biz doğruyuz ve dürüstüz.” 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...