Murat Didin Skyliners'tan ayrıldı

Almanya Beko Basketbol Birinci Ligi'nde Frankfurt Deutsche Bank Skyliners'ın Antrenörü Murat Didin görevinden ayrıldı.

12 Nisan 2010, Pazartesi 21:06
- A +
Murat Didin Skyliners'tan ayrıldı

Murat Didin, DHA'ya yaptığı açıklamada, "Geleceğimiz ve ideallerimiz hakkında kulüp yönetimi ile önemli görüş ayrılıklarımız vardı. Çok sevdiğim ve sevildiğimi bildiğim Frankfurt kentine Top Four'u kazandırmak için tamamen sahaya konsantre oldum. Kupayı kıl payı kaçırdığımız için üzgünüm, ama üç yıl boyunca yaşadığım güzel anılar ve zaferler için mutluluk duyuyorum. Frankfurt seyircisine yürekten teşekkür ediyorum. Temel görüş ayrılıklarının olduğu iş ilişkilerinde alınan ayrılma kararlarının doğru olduğuna kesinlikle inanıyorum. Sezon sonuna dek 3 aylık bir süre var. Bu süreyi hem Skyliners'ın iyi değerlendireceğine inanıyorum, hem de ben, şahsımla ilgili gelecek planları yapacağım" dedi.

Kulüp başkanı Dr. Gunnar Wöbke ise, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Gelecekteki takım kadrosu ve teknik yönetimi konusunda şartlarımız ile hocamız Murat Didin'in şartları uyuşmadı. Her iki tarafın isteği doğrultusunda sezon sonunda sona erecek olan sözleşmeyi sona erdirdik. Kendisiyle son üç yılda çok başarılı olmuştuk. Takım için büyük katkısı olmuştu. Bunun için kendisine teşekkür ediyoruz."

Didin'in ayrılmasıyla yerine, daha önce Skyliners'ı çalıştıran Kanadalı Gordon Herbert (51) getirildi. Kanadalı antrenör 2010/2011 sonuna kadar takımı çalıştıracak. Herbert, 2005-2007 arasında Gürcüstian Milli Takımı'nı, 2007-2008 arasında Aris Selanik'i çalıştırdı. Hetbert, 2009'dan beri de Finlandiya'nın Espoo Honka takımını çalıştırıyordu.

Deutsche Bank Skyliners haftasonunda Frankfurt'taki Top Four'da finalde Brosse Baskets Bamberg'e 76-75 mağlup olarak kupayı kıl payı kaçırmıştı. Didin, ilk olarak Skyliners'e 2004'de gelip 1.5 yıl görev yaptı. Daha sonra Türkiye'ye dönüp Beşiktaş'a giden Didin, Mart 2007'de küme düşme tehlikesi içindeki Frankfurt Skyliners'ın başına getirildi. Didin'in ayrılmasından sonra yardımcı antrenör Engin Gençoğlu'nun sezon sonuna kadar görevde kalacağı da belirtildi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...