Muharrem Usta fena patladı

Trabzonspor'un eski başkanı Muharrem Usta, kulübün geçmiş dönem borçlarına ait belgeleri twitter hesabından paylaştı. Yeni yönetime veryansın eden Usta, Okay Yokuşlu'dan İranlı futbolcuların transferlerine kadar birçok açıklamada bulundu.

23 Temmuz 2018, Pazartesi 01:22 Son Güncelleme: 23 Temmuz 2018, Pazartesi 01:24
- A +
Eski Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta sosyal medya hesabından Trabzonspor Kulübü yönetimine geçmişi hatırlatacak paylaşımlarda bulundu. 

Oyunculara ödeden fesih bedellerinin belgesini paylaşarak paylaşımlarına başlayan Usta, ''Trabzonspor’un tartışılmaması için bunca süre sessiz kalmam gerektiğine inandım ancak iş benim iyi niyetimi malesef aştı. Burası gül bahçesi miydi,bu tablolar mahşeri vicdana ne ifade ediyor. Ödemek için yöneticiler ne büyük fedakarlıklar yaptılar acaba'' dedi.

Okay Yokuşlu'dan 7 milyon euro gelir edildiğini hatırlatan Usta;

'Keşke olmasaydı! Bero konusu teknik bir sorundur ödeme sorunu değil yasağın kalkmasını biz hallettik. Mali Fairplay konusunda kimsenin  rol kapmasına  gerek yok; dönem bize aittir. 18 taşındaki Sefa’ya imza attıramayanlar Okay konusunda bizi suçluyorsa,sözün bittiği yerdeyiz' dedi.

'Teşekkür etmesini bilin'

Okay’da Sefa gibi,Selçuk gibi elden kayıp gidebilirdi. Biz yıllarca eski dönemlerden kalan oyuncuların bonservis ödemelerini yaptık,hemde Okay ve Aytaç için Kayserispor’a ödeme yaptık.
Şimdi Okay’dan yaklaşık 7 milyon € para kazandık bari bir kez de teşekkür etmesini bilin...

'Abdülkadir ve Yusuf Dünya yıldızı oldular'

Uzun yıllar Fatih ve Gökdeniz’den başka altyapıdan çıkan büyük oyuncuya şahit olmadık.  Dönemimizde evlatlarımız Abdulkadir ve Yusuf Dünya yıldızı oldular .Bu durum kaliteli oyuncuların bulunduğu takımlarda ancak olabilirdi. Umarım sizde bir tane çıkarırsınız.

'Çamur at izi kalsın !'

Soruyordunuz niçin Mass’tan gelen para ile bonservisini ödemediniz diye. 
Şimdi de ben soruyorum? Niçin Okay’dan gelen parayla Okay’ın alacağını ödemediniz? Aslında cevap kolay! Gelen para ile önce acil ödemeler yapılır da onun için. Çamur at izi kalsın !

'Hani euro hesabından anlamıyordunuz'

Hani Türk lirasıyla anlaşmalar yapılacaktı. Hani euro hesabından anlamıyordunuz. Euro yükselince borçlar da yükseliyor değil mi?İranlı bile olsa Türk lirası ile anlaşma yapılamıyor demek ki! Sadece vicdan ve empati. Bu kadroda maliyetli oyuncular var artık alt yapıya dönülmeli diye yola çıkılmışken ne oldu da yüksek maliyetli oyuncularla devam edilme kararı alındı. Üstelik bu oyunculardan gelecek tüm paranın kulüpte kalması kaydıyla size 13 milyon € Luk söz vermeme rağmen.

'İçinize sindiremediniz'

Kulüpten alacaklarımız  karşılığında yıllık 2.500.000 $’dan beş yıllık göğüs reklamı  imzalayıp kulübe yaklaşık 75 milyon liralık sponsorluk sözleşmesi ile destek vermemizi  içinize sindiremeyerek tarihimizin en büyük sponsorluklarından birisini nasıl reddetmeyi başarabildiniz.

'Bize hakaret etmekten vazgeçin'

Yönetime geldiğimizden bugüne kadar bankadan aldığınız kredi,satılan oyunculardan elde edilen gelir ve taraftardan toplanan para dışında hangi sponsorluklarla ne kadar gelir elde ettiniz de kulübe bu kadar destek olan bizlere her gün saldırma cesaretini kendinizde buluyorsunuz. Tabi ki daha az borç bırakarak kulübü devretmek isterdik ancak size bırakmış olduğumuz kadroda 50-60 milyon €’luk satılabilecek oyuncu mevcut. Hangi yönetim bir öncekinden böyle bir kadroyu devralabilmiştir acaba. O halde satmaya devam... Bari bize hakaret etmekten vazgeçin.

'Başkanlık dönemimde...'

Başkanlık dönemimde de bu tarz saldırılara cevap vermeyerek acaba doğru mu yapıyorum sorusunu çok sormuştum. Şimdi de aynı durumla karşı karşıya kalıp sessizliğe gömülmek. Üzgünüm keşke bunları yazmak zorunda kalmasaydım.

Muharrem Usta'nın fesih bedelleri ile ilgili paylaştığı fotoğraflar şu şekilde:YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.