MENÜ

Red Bull Sporcusu Deniz Öncü Sezonu Katar’da Açıyor

Dünyanın en önemli motorsporları organizasyonlarından Moto2 Dünya Şampiyonası heyecanı başlıyor. Red Bull sporcusu Deniz Öncü’nün bu yıldan itibaren boy göstereceği şampiyonanın ilk yarışı 10 Mart Pazar günü Katar’daki Lusail Uluslararası Pisti’nde gerçekleşecek.

Red Bull Sporcusu Deniz Öncü Sezonu Katar’da Açıyor

Dünyanın en popüler motorsporları organizasyonları arasında kabul edilen Moto2 Dünya Şampiyonası’nda 2024 sezonu başlıyor. Geçtiğimiz yıl Moto3’te elde ettiği başarılarla sıklıkla adından söz ettiren Red Bull sporcusu Deniz Öncü’nün de bu sene ilk kez yarışacağı Şampiyona’nın ilk ayağı 10 Mart Pazar günü Katar, Lusail Uluslararası Pisti’nde koşulacak. 

Haberin Devamı

2019 – 2023 yılları arasında yer aldığı Moto3 Dünya Şampiyonası’ndaki başarısıyla dikkatleri üzerine çeken Red Bull sporcusu Deniz Öncü 2024 sezonu itibarıyla Moto2’de boy gösterecek. Moto3'te geçirdiği her yeni sezonda performansını artıran ve çıtayı yukarıya taşıyan Deniz Öncü, 2024 sezonundan itibaren Red Bull KTM Ajo takımı için Moto2’de yarışmaya başlayacak. 

Red Bull sporcusu Deniz Öncü’nün de yer aldığı Moto2 Dünya Şampiyonası’nın ilk yarışı TSİ 18.15’te başlayacak. Katar Lusail Uluslararası Pisti’ne gerçekleşecek olan yarış 18 turdan oluşacak. 

YORUM YAZ