Dakar Rallisi'nin 10. etabını Red Bull sporcusu Sebastien Loeb kazandı

Dünyanın en zorlu motor sporları organizasyonu olarak kabul edilen Dakar Rallisi’nde 10. etap tamamlandı. Amatörlerin yanı sıra ustaların rekorlar kırmak için mücadele verdiği Dakar Ralli’nin onuncu etabını otomobil kategorisinde Red Bull sporcusu Sebastien Loeb kazandı. 2023 Dakar Rallisi’nin günlük özetleri ve her günün raporu Red Bull TV’de olacak.

Dakar Rallisi'nin 10. etabını Red Bull sporcusu Sebastien Loeb kazandı

Motor sporları dünyasında sporcuların sınırlarını en çok zorladığı organizasyonlardan biri olan Dakar Rallisi’nin onuncu etabı tamamlandı. Birçok ismin ölümsüzleştiği Dakar Ralli’nin onuncu etabında otomobil kategorisinde Red Bull sporcusu Sebastien Loeb birinci sırada bitirdi. Genel klasmanda ise Red Bull sporcusu Nasser Al Attiyah hala birinci sırada bulunuyor. Etabın ardından Sebastien Loeb, “Bizim için iyi bir etaptı. Hata yapmadık ve problem de yaşamadık. Otomobilimizin hissiyatı iyiydi. Mesafenin çok uzun olması biraz zorlayıcıydı” yorumunu yaptı.

Haberin Devamı

Günlük özetler Red Bull TV’de

Yaklaşık 40 yıllık Afrika ve Güney Amerika macerasının ardından 2020 yılında Suudi Arabistan’da ilk kez gerçekleştirilen Dakar Rallisi bu sene de 31 Aralık-15 Ocak tarihleri arasında Suudi Arabistan çöllerinde yapılıyor. 2023 Dakar Rallisi’nin günlük özetleri ve her günün raporu Red Bull TV’de olacak.

YORUM YAZ