MotoGP’de sıradaki yarış Red Bull de Andalucia

Dünyanın en büyük motor sporları organizasyonlarından biri olan MotoGP’de heyecan İspanya’da devam ediyor. Sezonun 2. yarışı Red Bull de Andalucia mücadelesi Jerez Pisti’nde Pazar Günü TSİ 15.00’te gerçekleştirilecek. İspanya’da, MotoGP 2020 sezonunun geri dönüşü sonrasındaki ilk yarışta kırdığı kolundan 4 gün önce ameliyat olan ve olağanüstü bir iyileşme süreci geçiren son 4 yılın şampiyonu Red Bull sporcusu Marc Marquez de mücadele edecek.

25 Temmuz 2020, Cumartesi 13:21 Son Güncelleme:
- A +
MotoGP’de sıradaki yarış Red Bull de Andalucia

Motor sporlarının en büyük organizasyonlarından biri olan MotoGP’de 2020 sezonunun geri dönüş sonrası ikinci yarışı yine İspanya’da gerçekleştirilecek. 4.4 kilometrelik Jerez Pisti’nde 25 tur üzerinden düzenlenecek Grand Prix Red Bull de Andalucia’da Red Bull sporcusu Marc Marquez de mücadele edecek. Sezonunu açılış yarışında kolunu kıran son 4 yılın dünya şampiyonu Marquez, buna karşın griddeki yerini alacak.

Jerez Pisti’ndeki ilk geri dönüş yarışında talihsiz bir kaza geçiren İspanyol pilot, 21 Temmuz’da Barcelona’da kolundan ameliyat olmuştu. Kendisini iyi hissettiğini belirten Red Bull sporcusu Marc Marquez, önceki gün de yarış için medikal testleri tamamlamıştı. Yarışmasına hiçbir engel olmadığı açıklanan şampiyon pilot, böylece geçirdiği ameliyattan sadece 6 gün sonra yarışa çıkarak olağanüstü bir geri dönüşe imza atmış olacak.

Deniz Öncü’nün yarışı 12.00’de

MotoGP Dünya Şampiyonası içinde yer alan Moto3’te mücadele eden ve Türkiye’nin yetiştirdiği en yetenekli motosiklet sporcularından biri olan Deniz Öncü de Jerez’deki hafta sonunda podyum hedefiyle pistte olacak. 16 yaşındaki Red Bull sporcusu Deniz Öncü’nün mücadelesi TSİ 12.00’de başlayacak.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...