MENÜ

MKE Ankaragücü, 110. yılını kutluyor!

Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü, 110. yıllarına özel bir video paylaştı. Ankaragücü'nün paylaşımı yoğun ilgi gördü. İşte o gönderi...

31 Ağustos 2020, Pazartesi 11:38 Son Güncelleme:
- A +

Kuruluşunun 110. yılını kutlayan MKE Ankaragücü, sosyal medya hesabından paylaştığı gönderiyle taraftarın beğenisini topladı.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert kuruluşlarının 110. yılı için bir mesaj yayımladı. Kulübün internet sitesinden yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

'Kurtuluş mücadelemizde çok önemli görevler üstlenen İmalat-ı Harbiye işçilerinin temelini oluşturduğu MKE Ankaragücü’müz, 110 yıllık dev mazisi ile futbolcularından şehitler ve gaziler vermiş olup Türkiye’mizin en köklü ve en güzide kulüplerinden biridir. Ankaragücü’müz sadece bir Spor Kulübü olmaktan öte Vatan-ı Müdafaa’nın en önemli simgelerinden biridir.

Tarihimizden aldığımız bu onur ve güç ile daha güçlü yarınlara ve daha büyük zaferlere kavuşacağımıza yürekten inanıyorum. Ankaragücü’müzün Arması her zaman gururla ve onurla sonsuza kadar dalgalanacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle Şanlı tarihimizin 110. yılını büyük bir sevinç ve heyecan ile kutluyor, geçmişten günümüze bu şanlı arma uğruna yaşamlarını yitiren kahraman şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.'

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...