MENÜ

Milli kick boksçu gözünü dünya şampiyonluğuna dikti

Kick boksta 89 kiloda Türkiye şampiyonluğunu elde eden Enes Karakuş, 21-29 Kasım'da İrlanda'da yapılacak dünya şampiyonasında da kürsünün ilk basamağına çıkmayı hedefliyor.

18 Kasım 2015, Çarşamba 11:51 Son Güncelleme:
- A +
Milli kick boksçu gözünü dünya şampiyonluğuna dikti
Spor salonundaki büyüklerine özenerek 7 yaşında başladığı kick boksta Türkiye şampiyonluğuna kadar ulaşan 21 yaşındaki Enes Karakuş, başarılarını dünya şampiyonluğuyla taçlandırmak istiyor.

İrlanda’da gerçekleştirilecek dünya şampiyonasına katılmak için milli takıma davet edilen Enes, kürsünün ilk basamağına çıkmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Kick boks antrenörü amcası Hasan Basri Karakuş’un yönlendirmesiyle 7 yaşındayken spor salonuna gidip gelmeye başlayan ve buradaki büyüklere özenerek kick boksa başlayan Enes, katıldığı şampiyonalardan dereceyle dönerek milli takıma kadar yükseldi.

Bu yıl Isparta’da düzenlenen Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Ferdi Kick Boks Şampiyonası’nda 89 kiloda şampiyonluğa ulaşan milli futbolcu, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde yapılan müsabakada ise yine aynı kiloda Üniversitelerarası Türkiye şampiyonluğunu elde etti. İrlanda’nın Dublin kentinde 21-29 Kasım’da gerçekleştirilecek Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonası’na katılmak için milli takım kampına davet edilen Enes Karakuş, yaptığı açıklamada, kick boksu çok sevdiğini söyledi.

Küçük yaşta başladığı kick boksta başarılı olmak için yoğun çalıştığını anlatan Enes Karakuş, sporun hayatını olumlu yönde değiştirdiğini ifade etti. Enes, "Çalıştığımız salondan her yıl 4-5 sporcu milli takıma gidiyordu. Onların anlattıklarını dinliyor, hevesleniyordum. Onlar gibi olmayı hedefliyordum. İnşallah biz de gençlere örnek oluruz" dedi.

Enes, milli sporcu olması sebebiyle üniversiteye yerleştiğini ve sağlanan maddi imkanlardan yararlandığını kaydetti. Katıldığı şampiyonalardan derecelerle döndüğünü aktaran Enes, şöyle devam etti: "2012 yılında Slovakya’nın Bratislava şehrinde yapılan Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonası’na katıldım. Oradaki ilk maçımı kazandım ancak tecrübesizliğimden dolayı ikinci maçta rakibime son saniyede yenilerek şampiyonaya veda ettim. Bu bana ders oldu. Az da olsa bir dünya şampiyonası tecrübem var. Şu an İrlanda’nın Dublin kentinde 21-29 Kasım’da gerçekleştirilecek Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonası katılacağım. Bu müsabakaya en iyi şekilde hazırlanıyorum. İrlanda’da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğim. İnşallah hak ettiğimiz yere geliriz. Türkiye şampiyonluğunu elde ettim artık dünya ve Avrupa şampiyonluğunu hedefliyorum. Bunun için çok çalışıyorum. İnşallah İrlanda’dan şampiyon olarak dönerim."

- "İyi bir derece bekliyoruz" Enes’in amcası ve antrenörü Hasan Basri Karakuş ise yeğeninin küçük yaşta başladığı kick boksu başarıyla sürdürdüğünü söyledi.

Enes’in daha önce dünya şampiyonasına katıldığını vurgulayan antrenör Karakuş, "Tecrübesi var. Enes’ten bu şampiyonadan iyi bir derece bekliyoruz" diye konuştu.

AA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...