MENÜ

Mesut Bakkal: Beraberlik beni üzdü

BB Erzurumspor teknik direktörü Mesut Bakkal, Trabzonspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. Mesut Bakkal, "30. dakikadan sonra maç bitene kadar neredeyse oyunun hakimi Erzurumspor'du. Getirdiğimiz ataklarda son pasları iyi yapamadık. Böyle bir maç oynadık. Her puan altın diyoruz. Ama bu maçta bu pozisyonlarla, bu mücadeleyle beraberlik beni üzdü açıkçası" ifadelerini kullandı

14 Mart 2021, Pazar 18:52 Son Güncelleme:
- A +
Mesut Bakkal: Beraberlik beni üzdü

Mesut Bakkal maçın ardından yayıncı kuruluşa konuştu. Mesut Bakkal, "Oyun olarak bayağı bir ilerlememiz var diye maçtan önce de söylemiştim. Tüm oyuncularımı kutluyorum. 90 dakikada güçlü rakip karşısında hem iyi oyun çıkardılar hem de pozisyon ürettiler.

İyi hücumcuları olan Trabzonspor karşısında ilk yarıda 2'ye 1 verdiğimiz pozisyon dışında pek fazla pozisyon vermedik. Bir de 80'de Djaniny'nin pozisyonu var. Neredeyse pozisyon vermeden maçı bitirdik diyebilirim.

30. dakikadan sonra maç bitene kadar neredeyse oyunun hakimi Erzurumspor'du. Getirdiğimiz ataklarda son pasları iyi yapamadık. Böyle bir maç oynadık. Her puan altın diyoruz. Ama bu maçta bu pozisyonlarla, bu mücadeleyle beraberlik beni üzdü açıkçası. Bu şanssızlığımızı önümüzdeki haftalarda inşallah kırarız. Bunu devam ettirdiğimiz sürece sonucu yakalarız. Hakemi, Trabzonspor'u da kutluyorum" ifadelerini kullandı

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un teknik direktörü Mesut Bakkal, maçın ardındın düzenlenen basın toplantısında, futbolcuların 90 dakika boyunca iyi bir oyun ortaya koyduğunu belirterek, "Tüm maç boyunca iyi mücadele eden oyuncularımı kutluyorum. Güçlü bir rakip karşısında hem iyi oyun çıkardılar hem de pozisyon ürettiler." dedi.

Rakip takımda iyi hücum oyuncularının olduğunu dikkati çeken Bakkal, "Çok iyi hücumcuları olan bir rakip karşısında sadece ilk yarıda ikiye bir yakalandığımız pozisyon var. Bir de 80. dakikada verdiğimiz pozisyon var. Onun dışında nerdeyse pozisyon vermeden maçı bitirdik. Çok iyi baskı yaptık ve kanatları iyi kullandık. Özellikle onların kanatları boş bırakacağını biliyorduk. 30. dakikadan sonra maç sonuna kadar oyunun hakimi bizdik." diye konuştu.

Bakkal, etkili geldikleri pozisyonları iyi değerlendiremediklerini anlatarak, şu görüşlerini aktardı: "Kanatlardan etkili ataklar yaptık ama ne yazık ki çok etkili geldiğimiz pozisyonlarda son pasları iyi kullanamadık. Teikeu’nun net bir kafa vuruşu, Aatıf’ın getirip Buğra’nın kaçırdığı pozisyon ve Aatıf’ın iki şutu gol olabilirdi. Bu oyunla beraberlik hem beni hem oyuncularımı üzdü. Çünkü kazanabileceğimiz bir maçtı. Önümüzde 11 haftamız var. Bize 5 galibiyetin lazım olduğu haftalara girdik. Bunu da alabilecek güçteyiz. Bu ligde her an her şey olabilecek şekilde oynuyorsunuz. Bu maçta ve bundan önceki müsabakalarda kaçırdığımız pozisyonlar var. Daha dikkatli olup sonuca gitmeye çalışacağız. Hakemleri ve rakibi kutluyorum. Oyunumuzdan dersler çıkararak devam edeceğiz."

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...