MENÜ

Melih Mahmutoğlu: Şartlar eşit!

Fenerbahçe kaptanı Melih Mahmutoğlu, yarı finalde karşılaşacakları Anadolu Efes maçını değerlendirdi. Milli basketbolcu, “O gün sahaya doğruları kim verirse, kim daha az hata yaparsa avantajı eline geçirir” dedi.

14 Mayıs 2019, Salı 06:01 Son Güncelleme:
- A +
Melih Mahmutoğlu: Şartlar eşit!

Euroleague’de en çok Final-Four oynayan Türk basketbol olarak dikkat çeken Fenerbahçe’nin kaptanı Melih Mahmutoğlu, FANATİK’e konuştu. Takımını, kritik anlardaki üçlükleriyle kurtaran milli basketbolcu, 17 Mayıs’ta final yolunda karşılaşacakları Anadolu Efes maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes karşısında sana göre Fenerbahçe’nin güçlü ve zayıf yönleri nelerdir?

“Her yönden baktığımız zaman denk takımlar olduğumuzu söyleyebilirim. Fina-Four özelinde bu avantaj ve dezavantajlar bir tek maç üzerinden oynanacağı için karşılaşma, sahada kendini o günün koşulları ile belli ediyor. O gün sahaya doğruları kim verirse, kim daha az hata yaparsa avantajı eline geçirir.”

Eğer coach sen olsaydın, Final- Four öncesi bu kadar sakatlıklar sonrasında oyun planında nasıl bir çözüm üretirdin? Mesela Efes maçında uzun rotasyonunda süreleri nasıl ayarlardın?

“Bu konuda Obradovic varken ben de onun izinden giderdim diye düşünüyorum. Onun getirdiği çözümleri uygulamaya çalışırdım. Tabii ki zor durum ancak 5 kısalı sistem ile devam ederdim herhalde”.

Fenerbahçe kaptanı olarak duygularını alabilir miyim?

“Eşsiz bir duygu diyebilirim. Burası benim yuvam, burası benim evim. Doğuştan tuttuğum takımın kaptanı olmak, uzun süreler burada olmak çok ayrı hisler. Bu durumu kelimelerle açıklamak oldukça zor, kısacası kelimelere dökemediğim hisler diyebilirim.''

En çok zevk aldığın oyuncu kim?

“Fenerbahçe’de bütün 1 numara pozisyonunda oynayan oyuncularla oynamaktan keyif alıyorum. Şu zamanda en yakın isimler olarak Kostas Sloukas ve Bobby Dixon diyebilirim. Yerli olarak söylemem gerekirse Sinan abi (Sinan Güler) ile oynamaktan büyük keyif alıyorum.”

Final-Four öncesi Fenerbahçe taraftarına bir mesajın var mı?

“Onlar bizden bütün sene bu aşamaya gelmemizi istiyorlar, Euroleague kupasını kaldırmamızı istiyorlar. Orada yer alacaklarından ve en coşkulu taraftarın bizim taraftarımız olacağından eminim. Bizler de elimizden geleni yapıp onlara Euroleague kupasını armağan etmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz!”

FANATİK ÖZEL - CAN GENÇ

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...