Mehmet Topal savaşı: Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray...

Mehmet Topal savaşı: Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray...

11 Haziran 2016, Cumartesi 11:13
- A +

Sözleşmesi bitip boşa çıkan Mehmet Topal, şimdiden transfer borsasının en popüler ismi.

Fenerbahçe bağlarını asla kopartmıyor, rakipleri de işin peşini bırakmıyor. Beşiktaş şu an en ciddi teklifi yapan takım ama Galatasaray’dan gelen, “Devredeyiz, yüzde 50 yol aldık çıkışı işin rengini değiştirdi.

FENERBAHçE KAPIYI KAPATMADI

FENERBAHçE KAPIYI KAPATMADI

Başkan Aziz Yıldırım, mali kongrede, “Bu rakamlarla olmaz dedi ama Topal’a karşı tavrının Gökhan Gönül kadar sert olmadığı biliniyor. Topal’ın gitmesi halinde aynı ayarda bir isme verilecek rakamları da tekrar masaya yatıran Yıldırım’ın pazarlıkları revize edebileceği gelen haberler arasında.

Bu kararda görevde kalacağı açıklanan teknik direktör Vitor Pereira’nın etkisinin de büyük olduğu öğrenildi.

ASLAN BEKLENEN ATAĞI YAPTI

ASLAN BEKLENEN ATAĞI YAPTI

Melo sonrası orta alandaki sıkıntıya çözüm bulamayan Galatasaray’ın Mehmet Topal işinde suskun kalmayacağı belliydi.

Aslan o atağı yaptı, ciddi mesafe de aldı. İkinci Başkan Cengiz Özyalçın’ın, “Yüzde 50 yol aldık. Kulübünde kalmazsa bizi tercih eder sözleriyle duyurdu.

Bu transferde şu ana kadar hayli sessiz ve derinden ilerleyen Galatasaray’ın kalan yüzde 50’yi çözmek için yapacağı hamleler merak konusu.

BEŞiKTAŞ HALA 1 ADIM ÖNDE

BEŞiKTAŞ HALA 1 ADIM ÖNDE

Gökhan Gönül’den sonra Topal için de ilk düğmeye basan takım Beşiktaş oldu. Kartal’ın Topal’a Fener’den istediği tüm şartları sunduğu biliniyor.

Aradaki tek pürüz ise imza parası. Tecrübeli futbolcunun Beşiktaş’tan 4 yıla bölünmek üzere 3.5 milyon Euro talep ettiği öğrenildi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman kurmaylarıyla bu konuyu görüşüyor, karar için geri sayım sürüyor. Topal’ın gelmesi halinde Kartal da Atiba’yı rahatlıkla elden çıkarabilecek.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.