Mehmet Demirkol: Tudor'un takıntıları var

Mehmet Demirkol: Tudor'un takıntıları var

01 Mart 2017, Çarşamba 11:36 Son Güncelleme: 01 Mart 2017, Çarşamba 12:02
- A +

Fanatik Gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, Ntvspor'daki Spor Servisi programında gündemi değerlendirdi. Galatasaray'da Tudor'un beklenen etkiyi kısa vadede gösteremediğini belirten Demirkol, Hırvat teknik adamın "durumu idare etmek zorunda" olduğunu söyledi. Demirkol'un değerlendirmeleri şu şekilde:

Somonla kurufasülye yaptı"

Somonla kurufasülye yaptı"

Birkaç büyük gazetede "30 yaş üstü oyuncu revizyonu" haberi çıkıyorsa bu yönetim kaynaklı haberdir. Galatasaray'ın önünde 12 hafta var, şampiyonluk şansı var. Tudor bence malzemeyi iyi kullanarak bir yemek yapamıyor. Somonla kurufasülye yaptı. 2 haftadır gördüğümüz bu. Tudor'un 'bu dayılar'la bu köprüyü geçebilmesi lazımdı.

Galatasaray'a Şampiyonlar Ligi lazım"

Galatasaray'a Şampiyonlar Ligi lazım"

Biz Tudor'dan ne bekliyorduk? Anında müdahale edip, hamleler yapıp, durumu değiştirebilen bir teknik adam bekliyorduk. Ama öyle değilmiş. Bu köprüyü geçene kadarki durumda iyi gitmiyor. Ama... Seneye iyi bir takım kurar, her şey iyi gider, o farklı bir konu. Galatasaray'a bu sene lazım. Şampiyonlar Ligi'ne gitmesi lazım.

Yönetim taraftara diyor ki, "Riekerink'i beğenmiyordunuz. Biz de Tudor'u getirdik ama Riekerink gitti diye de Sneijder top oynamıyor" Yönetim bu mesajı veriyor. Sneijder'in sorun yaşadığı haberi tam da bu demek.

Video analiz işi Prandelli döneminde de vardı. Hamza hoca geldiğinde "Bravo Hamza hocam, video analiz kaldırıldı" dendi, şimdi de "Bravo Tudor, video analiz başladı" deniyor.

Fenerbahçe'de yönetim direkt olarak oyunculara gidiyor. Aradaki kişinin önemi yok. Galatasaray'da da oyuncular direkt yönetime gidiyor. Yine aradaki kişinin önemi yok.

Riekerink'i şımartan Sneijder"

Riekerink'i şımartan Sneijder"

Sneijder'i şımartan Riekerink değil. Riekerink'i şımartan Sneijder. Patron Sneijder... Senin elindeki en önemli hücum silahı Sneijder. Bruma da önemli bir oyuncu. Birini dışarı atarsan olmaz. Durumu idare etmek zorundasın. Onun için "Köprüyü geçinceye kadar 'dayı' diyeceksin" diyorum.

Senin tarafından şımarılan bensem, senin aleyhine bir şey yapar mıyım ben? Burada bir yönetim boşluğu var. Ama Galatasaray bunları halleder. Geçen sene 2 kupa almadı mı? Hamza Hocayla 3 kupa almadı mı?

Şenol Güneş neler yaptı!"

Şenol Güneş neler yaptı!"

Şenol Güneş'in takımı koptu gidiyor yine... Gomez giderken hoca, "Tüm takım kalmalı" demedi mi? Gomez gitti, yerine oynayan Cenk. Sosa da gitti. Yeirne Talisca geldi. Talisca, Sosa gibi mi? Ama Şenol hoca taktiği değiştirdi, bak Talisca'ya... Elindeki malzemeden yararlanmak işte bu.

İcab ederse gidersin 45 milyon euroya Advocaat'ın dediği gibi oyuncu alırsın. Bazen de elindeki malzemeyi iyi kullanırsın. Metodun fazlaysa bunları yapabilirsin.

Ben televizyon yönetebilir miyim? Benim işim farklı... Riekerink'in de işi farklı. Tudor da iyi bir teknik direktör olabilir. Ama şu iki maç gösterdi ki, takıntıları var. 38 yaş çok erken. O sakatlıkları yaşamasa belki hala futbol oynuyor olurdu.

Beşiktaş maçını kazanmış olsalardı, bunlar konuşulmazdı. Ama galibiyet planları yoktu. Maçın favorisi oldukalrını hissetirmediler. Beşiktaş elini kolunu sallayarak kazandı.

Fenerbahçe çok büyük badireler atlattı. Sadece 3 Temmuz değil, Denizli'deki kayıp, Trabzon maçı... Hiç ses çıkmadı. Tabii ki muhalefet vardı ama bu kadar ses çıkmamıştı.

Aziz Yıldırım hepp umut verirdi. 3 Temmuz oldu, ertesi sene Fenerbahçe şampiyonluğa oynadı. Aragones döneminde bile "Seneye Fenerbahçe işi düzeltir" diyordu.

Basketbolda da adeta Guardiola'yı aldın takımın başına getirdin. Basketboldaki başarısı futboldaki vizyonsuzluğu daha da çok gösteriyor. Ama gelecek sene ne yapacak Fenerbahçe, bu yok. Kimse bilmiyor. Seneye ne olacak?

Oyundur, futboldur. Her şey iyi giderse sorun yoktur. Bu iş böyledir. İnsanlar maça gitmiyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.