'Mazeretleri silen adamım'

Federasyona tepki gösteren Denizli sözlerini, 'Wolfsburg'a yenilirse kılıfı hazır' şeklinde yorumlayanlara sert çıktı: Hatırlayanlar bilir. Türkiye'de mazeretleri silen adam benim...

03 Kasım 2009, Salı 04:30
- A +
'Mazeretleri silen adamım'

Beşiktaş’ın tecrübeli çalıştırıcısı Mustafa Denizli, Wolfsburg karşılaşması öncesinde yine büyük yankı uyandıracak açıklamalarda bulundu. Sakatlıkların fazlalığını kafalarına takmadıklarını dile getiren Denizli, “Sezon başında böyle sakatlıklar yaşanacağını biliyorduk. Yarın da olacak, daha sonra da. Bunları gündeme getirmeye gerek yok. Arkadaşlarımız aramızda olsa, daha iyi olurdu. Nihat, Toraman ve İsmail büyük ihtimalle oynamayacak. Rüştü ile Tello’nun forma giyebileceklerini söyleyebilirim. Bizim için her futbolcu değerlidir. Telafisi olmayan bir maça çıkacağız, kazanacağımıza inanıyorum” dedi. Wolfsburg’un hocası Armin Veh’in, “Gruptan çıkmak için 7 puan yeterli olmaz” sözlerine de yanıt veren Denizli, “Ben ‘doğru zamanda alacağımız 7 puan’ dedim. Yaklaşımlarım tecrübemle sabittir. Merak etmesinler, yarın (bugün) Wolfsburg’u yeneriz ve hep birlikte tabloyu bir kez daha değerlendiririz” yorumunu yaptı.

‘Sonuçla ilgisi yok’
Ankaragücü maçı sonrasında federasyona bir tepki gösterdiğini hatırlatan Denizli, “Maçın sonucu ne olursa olsun, federasyona sitemimiz, kızgınlığımız olamaz. Eğer bize 1 gün dinlenme şansı tanısalardı mutlu olurdum. Sakatlıklar sorun değil. Türkiye’de mazeret unsurunu kaldıran adam benim. Maçın sonucunun Türkiye Futbol Federasyonu’yla ilgisi yok. Beşiktaş hazırdır. Tüm Türkiye benim bu tip şeyleri mazeret göstermeyeceğimi biliyor, ama bazıları hala konuşuyor” dedi. Tecrübeli çalıştırıcı, bugünkü maçta Fink’e ilk 11’de görev vereceğini belirtti ve öğrencisine çok güvendiğini sözlerine ekledi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...