MENÜ

Mayıs ayında kar fırtınası maça engel olmadı!

Rusya 2. Lig’inde oynanan Sakhalin - Sokol Saratov karşılaşmasına kar fırtınası damga vurdu. Mayıs ayında oynanmasına rağmen yoğun kar yağışının yaşandığı Sibirya açıklarındaki Sakhalin adasında oynanan karşılaşmada futbolcular ayakta durmakta zor anlar yaşadı. Rusya’nın en doğusunda yer alan Sakhalin şehrinde yağan bu kar maçın oynanmasına engel olmadı.

08 Mayıs 2021, Cumartesi 14:04 Son Güncelleme:
- A +

Rusya 2. Ligi’nde Sakhalin ve Sokol Saratov takımlarının karşı karşıya geldiği mücadele 1-1’lik beraberlikle sona ererken karşılaşmaya kar fırtınası damga vurdu. 

Rusya’nın en doğu bölgesi olarak kabul edilen Sakhalin’de yağan yoğun kar yağışı yüzünden futbolcular ayakta durmakta zorlanırken, 2 oyuncu sakatlanarak oyuna devam edemedi. Bir anda bastıran kar fırtınasının devamında neye uğradığını şaşıran futbolcular mayıs ayından çok aralık ayının hissiyatında olduklarını belirtti.

Sakhalin ve Sokol takımlarının şehirleri arasındaki mesafe ise tam 8.800 Kilometre. Buna rağmen tribünlerde Saratov takımını destekleyen bir taraftarın olması ve onca mesafeyi bu maç için gelmiş olması da dikkat çekti.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...