MENÜ

Maruf Güneş: Ertuğrul Sağlam hariç herkes bizi aradı

Bu sözler Şanlıurfaspor Futbol Şube Sorumlusu Maruf Güneş'e ait.

11 Şubat 2015, Çarşamba 12:18 Son Güncelleme:
- A +
Maruf Güneş: Ertuğrul Sağlam hariç herkes bizi aradı
Şampiyonluk hedefiyle başladığı sezonda evinde aldığı Antalya yenilgisinin ardından ilk kez Play-Off potasının dışına çıkan Güneydoğu ekibinde teknik direktör Cihat Arslan'la yollar ayrılmıştı. Sarı-Yeşilliler'de hoca arayışları tüm hızıyla sürüyor, yönetim hataya düşmemek için ince eleyip sık dokuyor. Ligin ekonomik anlamda en güçlü takımlarından biri olan Ceylanlar'da neredeyse her saat başı yeni bir iddia ortaya çıkıyor, gündemde birçok hoca olduğu iddia ediliyor. FANATİK'e konuşan Maruf Güneş, Şanlıurfaspor'un hoca gündemini ve kulübün içine sokulmaya çalışılan kaos ortamını anlattı. İşte o sözler:

'Kaosa düşmeyeceğiz'

"Şanlıurfa bambaşka bir yer. Dışarıdan herkes burayı kolay bir şehir sanıyor. Ama inanın biz bu ligin en güçlü yönetimlerinden biri olarak İstanbul'da veya Anadolu'nun başka bir şehrinde görüdüğümüz saygıyı kendi şehrimizde göremiyoruz. Bu çok üzücü bir şey. Senelerdir başarılı olmak için resmen kendimizle yarışıyoruz. Şu anda da çekilmek istediğimiz bir kaos ortamı söz konusu. Ancak biz hataya düşmeyeceğiz."

'Cihat hoca bile şaşırdı'

"Cihat Arslan hocamızla anlaştığımızda ona şehrin bu halini anlatmıştık. 'Bize ben neler gördüm, bunların üstesinden geliriz' demişti. Ancak 2 ay sonra o bile 'Ya ne enteresan bir şehir burası' diyerek serzenişini dile getirdi. Camia içindeki bu ayrılık sorununu aşmamız gerek."

'Biz kimi istersek o'


"Bu haftaki maçımıza Hüseyin Dağ hocamızla çıkacağız. Gündemimizde olan isimler var elbette. En doğru kararı vermeye çalışıyoruz. Ancak şunu açık yüreklilikle söylüyorum; piyasada ne kadar boşta olan hoca varsa Ertuğrul Sağlam hariç hepsi bizi aradı. Biz daha önce düştüğümüz hatalara düşmek istemiyoruz. Yani bize uygun görüleni değil, bizim uygun gördüğümüz bir hocayla anlaşmak istiyoruz."

'Mutlu sona ulaşacağız'

"Sezon başında Cihat Arslan'la anlaşmadan önce gündemimizde Metin Diyadin, Mustafa Reşit Akçay, Osman Özköylü gibi hocalar vardı. Biz bu isimlerin arasından Cihat Arslan'ı seçmiştik. Şimdi de yine önümüzde önemli isimler var. İnşallah en doğru kararı veririz. Çünkü bu takım kesinlikle mutlu sona ulaşmayı hak ediyor. Hoca hakkındaki şu anlık en somut bilgiler bunlar."


Ömer Necati Albayrak


Fenerbahçe'den transfer sürprizi

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...