Marsel göz dolduruyor

Milli tenisçi Marsel İlhan, "Son aylarda önemli bir çıkış içindeyim. Şu anki form düzeyimi, çok çalışmaya bağlıyorum" dedi.

07 Eylül 2011, Çarşamba 10:53
- A +
Marsel göz dolduruyor

ABD Açık Tenis Turnuvası’ndaki performansı ve sezon sonundaki hedefleriyle ilgili olarak AA muhabirine açıklamalarda bulunan Marsel İlhan, son aylarda performansının yükselmeye başladığını söyledi.
Sezonun son grand slam turnuvası olan ABD Açık’da iyi bir performans sergilediğini belirten İlhan, "Turnuvada 3’ü ön elemeden olmak üzere toplam 4 maç kazandım. Ancak 2. turda İspanyol raket Fernando Verdasco’ya mağlup oldum. Bu maçta iyi bir sonuç alabilirdim ama turnuvada, bu maç öncesi 4 maç oynamak beni biraz zorladı. Son maçta kendimi yorgun hissettim. Tabii bu tür önemli turnuvalarda eleme oynamadan direkt ana tabloda turnuvaya başlamak, büyük avantaj oluyor. Çünkü ön eleme oynayarak kendinizi fizik anlamında yormuyorsunuz. Grand slam turnuvalarında ana tabloya kalmak için dünya sıralamasında ilk 100 içinde olmam gerekiyor. Gelecek yıl, sezon boyunca ilk 100’de yer alıp turnuvalara ana tablodan katılmayı hedefliyorum" diye konuştu.


ABD Açık Tenis Turnuvası’ndan sonra açıklanacak dünya sıralamasında 88. sırada yer alacağını kaydeden Marsel İlhan, "Tabii oluşan bu tablodan dolayı çok mutluyum. Son aylarda performansım yükselmeye başladı. Şu anki form düzeyimi, çok çalışmaya bağlıyorum. Yaşım ilerledikçe daha fazla tecrübe kazanıyorum. Eskiden belli bir seviyede uzun zaman mücadele etme konusunda, sıkıntı yaşıyordum. Artık böyle bir sorunum kalmadı. Birçok grand slam turnuvasında dünya sıralamasında ilk 20’de yer alan isimlerle karşılaştım. Bu da daha fazla deneyim kazanmamı sağladı" ifadelerini kullandı.


"ZORLU BİR DÖNEM BENİ BEKLİYOR"
Eylül ayında Türkiye’de önemli turnuvalara katılacağını ifade eden milli tenisçi Marsel İlhan, şöyle devam etti:
"Ülkemizde önemli bir yere sahip olan İstanbul Challenger Tenis Turnuvası ve İzmir Cup Tenis Turnuvası’nda mücadele edeceğim. Türkiye’de oynamak benim için her zaman önemli bir avantaj oluyor. Seyircinin desteğini hissetmek bana artı bir güç katıyor. İstanbul’da ve İzmir’de alacağım dereceler önemli. Geçen sene aynı zamanlarda oynadığım Bosna Challenger Cup’da şampiyon oldum. İzmir Cup Tenis Turnuvası’nda ise final oynadım. Dolasıyla burada aldığım puanları korumak için hem İstanbul’da hem de İzmir’de en az final oynamam gerekiyor. İki turnuvada da final oynarsam ya da şampiyon olursam 88. sıradan 70.’liğe kadar çıkabilirim. Şu anda kendimi çok iyi hissediyorum. İki turnuvada da yarı final ya da final oynarsam dünya sıralamasında ilk 100’ü garantileyeceğim. O yüzden bu turnuvalar benim için büyük önem taşıyor."


Dünya sıralamasında geçen seneyi 87. sırada tamamladığını hatırlatan milli tenisçi, "Şu anki derecem gayet iyi. Sezon henüz bitmedi ve daha birçok turnuvaya katılacağım. İstikrarlı yükselişimi sürdürürsem sezon sonunda ilk 50 sırada yer alabilirim. İlk hedefim bu sezonu ilk 100 içinde tamamlamak ancak yeni yılda bu derecenin de üstüne çıkmayı umuyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...