MENÜ

"Marka olma yolundayız!"

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, "Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, turizme olumlu katkı sağlıyor. Artık bir marka olma yolunda gidiyoruz" dedi.

13 Nisan 2010, Salı 10:51 Son Güncelleme:
- A +
'Marka olma yolundayız!'

Müftüoğlu, bisiklet turunun Kuşadası-Turgutreis etabı sonrasında AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na 30 ülkeden 116 bisikletçinin katıldığına işaret ederek, "Bisiklet turunu 33’ü yabancı 105 gazeteci izliyor. Bu rakam bize akredite olanlara ait. Daha fazla gazetecinin turu izlediğini düşünüyoruz. Medyanın turun dünyaya tanıtımına önemli katkısı olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Müftüoğlu, bisiklet turunun Eurosport ve TRT aracılığı ile her gün canlı yayınlandığını anlatarak, "46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 123 ülkede 28 dilde yayınlanıyor. Dünyanın farklı ülkelerinde Türkiye’nin güzellikleri tanıtılıyor. Hedefimiz, bundan sonra bir alt lige düşmemek, 4-5 yıl 2.HC kategorisinden bir alt lige düşmeden bu kategoride götürmek. Bu yarışları Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızın verdiği destek sayesinde hedeflerimizi büyüttük. Bu süreçte bakanımız ve genel müdürümüzün de desteği ile farklı boyutlara geldi. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, turizme olumlu katkı sağlıyor. Artık bir marka olma yolunda gidiyoruz" diye ifade etti.

Bodrum’un Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk ise 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda görev yapan hakemlere üzerinde büyük Türk denizci Turgutreis’in kabartma resminin bulunduğu gümüş plaketler hediye etti. Dinçberk, etkinliğe ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını söyledi.

46. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU

11 Nisan’da İstanbul’dan start alan tura katılan bisikletçiler, 8 gün boyunca bin 257 kilometre pedal çevirecek. Tur, 18 Nisan’da Alanya’da sona erecek.

Turu 102 kişilik çekim ekibi, 1 uçak, 2 helikopter, 4’ü motosikletli 8’i sabit 20’ye yakın kamera ile izliyor. Her gün hareket halinde olan 750 görevli bulunuyor. 20 tır, 160 araç ve 30 motorize güvenlik görevlisi, 10 motosikletli polis, 5’i yabancı 8 hakem, 2’si motosikletli 3’ü ambulansta olmak üzere 5 sağlık ekibi tur boyunca görev yapıyor.

46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda genel klasman birincisi "Turkuaz", Sprin birincisi "Yeşil", tırmanış puanları birincisi "Kırmızı", Türkiye güzellikleri birincisi için "Beyaz" mayo belirlendi. Bugün, turun 166 kilometrelik Bodrum-Marmaris etabı yapılacak.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...