MENÜ

Marek Hamsik Slovakya Milli Takımı'nı bırakma sebebini açıkladı

Marek Hamsik, Slovakya Milli Takımı’nı bırakma sebebini bu sözlerle açıkladı... Yıldız futbolcu, “Trabzonspor ile Türkiye Ligi ve Avrupa Kupası maçları bizi bekliyor. Zorlu bir meydan okuma olacak ve artık 35 yaşındayım. Frene basmam gerekiyordu” dedi.

28 Haziran 2022, Salı 08:34 Son Güncelleme:
- A +
Marek Hamsik Slovakya Milli Takımı'nı bırakma sebebini açıkladı

135 maçla Slovakya Milli Takımı'nda en çok forma giyen isim olarak tarihe geçen Marek Hamsik, ülke basınına konuştu. Geçtiğimiz ay Milli Takımı bıraktığını açıklayan yıldız orta saha oyuncusu, bu kararının sebebini açıkladı. Hamsik, "Tüm kalbimle devam etmeyi isterdim. Ama artık 35 yaşındayım. Geçtiğimiz sezon bir çok kez sakatlık problemi yaşadım. Dolayısıyla böyle bir karar almak zorundayım. Özellikle sonbaharda Trabzonspor ile zorlu bir meydan okuma yaşayacağız. Türkiye Ligi ve Avrupa Kupası maçları bizi bekliyor. Özellikle Şampiyonlar Ligi için sabırsızlanıyorum. Bir sürü maç oynayacağız ve artık 35 yaşına geldim. Frene basmam gerekiyordu" ifadelerini kullandı.

Robert Mak'ı önerdi

"Trabzonspor'a hangi Slovak futbolcuyu önerirsin?" sorusuna da yanıt veren Hamsik "Robert Mak'ı söyleyebilirdim. Macaristan'da kontratı bitti. Uzun yıllar birlikte Milli Takım 'daydık. Kısa bir Türkiye serüveni de olmuştu. Yeni bir takıma gitmesinin ardından Slovakya formasını tekrar giyeceğine inanıyorum" karşılığını verdi. Kanatlarda görev yapan Robert Mak, 2 yıl önce Konyaspor 'da oynamıştı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...