Manş Denizi'nde iki gün arayla büyük başarı

Denizcilerin 'Everest'i olarak adlandırılan Manş Denizi'ni tek başına geçen Emre Deliveli, bundan iki gün sonra, 3 kadın yüzücü arkadaşı ile birlikte bu kez takım halinde Manş'ı üst üste ikinci kez yüzerek geçti.

26 Ağustos 2019, Pazartesi 18:04 Son Güncelleme:
- A +

Türk yüzücüler Emre Deliveli, Deniz Kayadelen ve Yasemin Bagana ile İran vatandaşı Raha Akhavan'dan oluşan 4 kişilik ekip, dün İngiltere ile Fransa arasındaki 34 kilometrelik parkuru takım halinde 11 saat 41 dakikada tamamladı. Yerel saat ile 0430'da, İngiltere'nin Dover şehrinden başlayan zorlu maratonda yer alan 4 sporcu, birer saat aralıklarla yüzdü. Ekip, önemli parkuru sorunsuz bir şekilde tamamlayarak Fransa'nın Cap Griz Nez kıyılarına çıktı. Takım içindeki tek erkek yüzücü olan Emre Deliveli, önceki gün tek başına yüzerek geçtiği Manş Denizi'ni bu kez takım halinde yüzerek geçti. 

İki gün arayla büyük bir başarıya imza atan Emre Deliveli, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) şu değerlendirmelerde bulundu "Solo geçiş sonrası vücudumun her tarafı ağrıyordu. Ancak yine de takım arkadaşlarımı yalnız bırakmamak için acıya katlanıp yüzdüm. Solo yüzüşümde beni detekleyen takım arkadaşlarımla yüzmek benim için çok güzel bir duyguydu."

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...