MENÜ

Manchester United'lı taraftarlar Liverpool otobüsünün önünü kesti

İngiltere Premier Lig'in 34. haftasında oynanması planlanan ancak yaşanan olaylar nedeniyle bugüne ertelenen Manchester United - Liverpool öncesinde ev sahibi ekibin taraftarı, rakip takımın otobüsünün önünü Old Trafford'a yakın bir yerde keserek, lastiklerini patlattı. Polis olaya müdahale etti.

13 Mayıs 2021, Perşembe 20:27 Son Güncelleme:
- A +
Manchester United'lı taraftarlar Liverpool otobüsünün önünü kesti

Manchester United, iki haftadan kısa bir süre önce yapılan protestoların ardından Liverpool'un herhangi bir sıkıntı yaşamaması için büyük çaba sarf etti. Hatta oyuncularının altı saat erken stadyuma gelmelerini istedi. Taraftarların 34. haftada oynanacak karşılaşmada sahaya girmesi ve maçın ertelenmesine neden olmasının ardından bu kez farklı bir şekilde olay çıkardılar.

Liverpool, Manchester Hyatt Oteli'nde gerçekleştirdikleri kampın ardından stada doğru hareket ederken taraftarlar tarafından engellendi. ManU taraftarları, maç için stada doğru hareket eden Liverpool otobüsünün önünü Old Trafford yakınlarında kesti. Taraftarlar bir süre sonra da otobüsün lastiklerini patlattı. Bu kez polisin müdahalesi ağır oldu. 

FARKLI OTOBÜSLE STADA GİTTİLER

Yedek bir otobüs beklettiği belirtilen Liverpool takımı, farklı bir otobüse binerek Old Trafford'a gitti.

Takımın Avrupa Süper Ligi'ne katılma girişimine ve kulübün sahibi ABD'li Glazer ailesine tepki gösteren taraftarlar, 2 Mayıs tarihinde de güvenlik bariyerlerini aşarak stat zeminine kadar inmiş ve meşale yakarak slogan atmıştı.


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...