Satış rakamı Manchester United'ı bir numaraya çıkaracak!

Manchester United taraftarlarının yıldızının barışmadığı Glazers ailesi sonunda kulübü satmaya yeşil ışık yaktı. İstedikleri rakam verilirse Manchester United, dünyanın en değerli takımı olacak.

Satış rakamı Manchester United'ı bir numaraya çıkaracak!

İngiliz basınında çıkan haberlere göre; Manchester United'da Glazers ailesi dönemi sona erebilir. Glazers'lar kulübü satmak istemiyor; ancak ciddi müşteriler için de rakamı belirlediler: 10 milyar Dolar.

Haberin Devamı

Amerikalı Glazers ailesi 2005'te Manchester United'ı taraftarların yoğun muhalefetine karşın 800 milyon Sterlin'e satın aldı. Taraftarlar, yeni sahiplerini bir türlü memnun edemedi ve statlarda sık sık Glazers'lar protesto edildi.

2013'te Sir Alex Ferguson'un ayrılışından bu yana ciddi bir başarı yakalayamadı. 2016'dan bu yana da İngiliz ekibinin borçları her geçen yıl artmaya devam etti. Glazers'lar başarıların gelmemesine karşın kulübü finanse etmeye devam etti.

Glazers ailesi ciddi baskıya karşın şimdiye kadar kulübü satmaya sıcak bakmadı; ancak artık ciddi bir teklif gelmesi durumunda da Manchester United'ın fiyatını belirlediği bildirildi. Amerikalı ailenin, 10 milyar Dolar'lık teklifle gelene kulübü satacağı kaydedildi.

Haberin Devamı

Manchester United, bu rakama satıldığı takdirde; Kırmızı Şeytanlar, dünyanın en değerli spor kulübü olacak. Zira en değerli kulüp unvanını Amerikan Futbol Ligi (NFL) ekibi Dallas Cowboys elinde bulunduruyor. Cowboys'un değeri 8 milyar Dolar olarak hesaplandı. Dallas Cowboys'u 6.4 milyon Dolar'la bir başka NFL takımı New England Patriots takip ediyor. Listenin üçüncü sırasında ise Amerikan Beyzbol takımı New York Yankees bulunuyor. Yankees'in değeri ise ve 6 milyarn Dolar.

İngiltere'nin en zengin iş insanı Jim Ratcliffe, daha önce Manchester United'ı satın almak için Joel ve Avram Glazer kardeşlerle görüştü; ancak aile kulübü satmadı. Zaten 10.2 milyar Dolar'lık serveti bulunan Ratcliffe'in Glazers ailesinin belirlediği rakamı vermesi de zor görünüyor.

ManU'nun son maçında Ronaldo 700. golünü attı

Manchester United, İngiltere Premier Ligi'ndeki son maçında Everton'ı deplasmanda 2-1 yendi. Maçta goller; 5. dakikada Iwobi, 15. dakikada Antony ve 44. dakikada Cristiano Ronaldo'dan geldi.

Takımını galibiyete taşıyan Cristiano Ronaldo, maçta attığı golle kulüp kariyerinde 943. maçında 700. golüne ulaştı.

Portekizli süper yıldız; Real Madrid'de 450, Manchester United'da 144, Juventus'ta 101 ve Sporting'de 5 gol kaydetti.

(NTV Spor)

YORUM YAZ