'Maicon 10 gol atar mısın!'

Bu sezon ligde attığı 4 golle dikkat çeken Galatasaray’ın Brezilyalı stoperi Maicon, eşi Ursula’nın kendisine 10 gole ulaşıp ulaşamayacağını sorduğunu belirterek, “Açıkçası umudum var. Ama takımım şampiyon olmuyorsa benim attığım 5-6 golün bir değeri yok” dedi.

15 Kasım 2017, Çarşamba 02:30 Son Güncelleme:
- A +
'Maicon 10 gol atar mısın!'
Hem savunma performansıyla hem de attığı 4 golle Galatasaray’a büyük katkı sağlayan Maicon, Brezilya basınına verdiği röportajda Sarı-Kırmızılı takımdaki günlerini anlattı. Sezona kötü başladıklarını hatırlatan tecrübeli savunmacı, “Bireysel olarak da takım olarak da çok iyi çalıştık. Kazanmayı hedefleyen bir düşüncemiz var. Aslında sezona o kadar da iyi başlayamadık. Avrupa Ligi’nden elendik. Ama bu durumun bizi yıkmasına izin vermedik ve toparlandık. Hâlâ yolun başındayız, önemli olan bunu devam ettirebilmemiz” dedi.

'Amacım hep en iyisi olmak'

Kişisel hedeflerini de anlatan Sambacı, şöyle devam etti: “Benim ilk hedefim her zaman o ligdeki en iyi defans oyuncusu olabilmektir. Oynadığım her takımda, her ligde amacım bu oldu. Bir defans oyuncusuyum ve geride oynuyorum. Bu yüzden de savunmaya önem vermem gerekiyor. Ancak takımıma ileride yardımcı olmak da hoşuma gidiyor.”

'O sayıya şimdiden ulaştım'

“İşler iyi gidiyor. Goller de attım. Genelde bir sezonda 3-4 gol atarım ama daha şimdiden Galatasaray’da buna ulaştım. Eşim bana bu sezon 10 gole ulaşıp ulaşamayacağımı soruyor. Açıkçası umudum var. Ama dediğim gibi benim asıl hedefim defansı en iyi şekilde yapabilmek. Takım şampiyon olmuyorsa benim attığım 5-6 golün bir değeri yok.”

'Üçü de dünya çapında kulüp'

Maicon, Galatasaray’ın hedefleriyle ilgili gelen bir soruya işe şu cevabı verdi: “Oynadığım son 3 kulübüm Porto, Sao Paulo ve Galatasaray dünya çapında kulüpler. Böyle bir kariyerim olduğu için çok mutluyum. Bu takımlarda beklenti her zaman çok yüksektir. Galatasaray’da yapılan yatırımlar, transferler de elbette şampiyon olabilmek için. Amacımız da bu, şampiyon olmak. Galatasaray’ın büyüklüğü ve taraftarın tutkusu ikincilikten kesinlikle mutlu olmaz. Umuyorum sezon sonunda da şampiyon oluruz.”

'Galatasaray'da bitirebilirim'

 Kariyerini Sao Paulo ya da Porto’da bitirmek isteyip istemediği sorulan Maicon, şu cevabı verdi: “Aslında bu çeşit bir seçim yapamam. İkisi de oynamaktan keyif aldığım kulüpler ama şu an Galatasaray’a odaklandım. Belki de kariyerimi Galatasaray’da bitiririm.”

'Tanrı değil bir insanım'

 Sao Paulo taraftarının taktığı, “Defansın tanrısı” lakabını değerlendiren Maicon, “Bunu beğenmediğimi söyleyemem. Bazı insanlar ‘Defansın tanrısı’ deyince bunu farklı algılıyor. Ama ben bir insanım. Üzülen, sevinen, sıradan bir insan. Defansın tanrısı ya da defansın kralı, aslında bunlar önemli değil. Önemli olan benim oynadığım futbolun beğenilip beğenilmemesi” dedi.

'Tribün atmosferi başka dünya gibi'

 Galatasaray taraftarına da bir parantez açan Maicon, “Türk taraftarlar çok tutkulu. Gerçekten kulübü seviyorlar. Aslında onlar için ‘çılgın’ diyebiliriz. Porto ve Sao Paulo’daki taraftarlara benziyorlar. Tek fark çok daha bağlılar. Bu da bize çok büyük bir motivasyon kazandırıyor. Galatasaray tribünlerindeki atmosfer sanki başka bir dünyaya ait gibi” diye konuştu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...