Mahkemeden Aziz Yıldırım kararı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın yargılandığı Şike Davası'nda, yeniden yargılanma talebinin kabulüne karşı Trabzonspor ve Bucaspor'un yaptığı itiraz reddedildi.

29 Eylül 2014, Pazartesi 18:17
- A +
Mahkemeden Aziz Yıldırım kararı

Bu karar ile birlikte, aralarında Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 6 sanıkla ilgili yeniden yargılama kararı kesinleşmiş oldu.  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin önümüzdeki günlerde tensip metni düzenleyip duruşma tarihi belirleyeceği bildirildi.

Şike Davası'nda, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, aralarında Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 6 sanık hakkında yeniden yargılama talebinin kabulü kararı üzerine Trabzonspor ve Bucaspor'un avukatlarının üst mahkemeye yaptığı itiraz, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedildi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararında, itiraz sebeplerini haklı kılacak herhangi bir durumun söz konusu olmadığı belirtilerek, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin vermiş olduğu kararın yasa ve usule uygun bulunduğu vurgulandı. İtiraz, oybirliğiyle reddedildi.

DURUŞMA TARİHİ BELİRLENECEK

Bu kararla birlikte, Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu, Selim Kımıl, Abdullah Başak ve Ahmet Çelebi hakkındaki yeniden yargılama kararının kesinleştiği ve İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin bundan sonraki aşamada tensip yapıp duruşma tarihi belirleyeceği bildirildi.

Cem TURSUN/İSTANBUL, (DHA)


NELER YAŞANDI?


13. AĞIR CEZA MAHKEMESİ TALEPLERİ KABUL ETMİŞTİ


İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, geçtiğimiz Haziran ayında şike davasında aldıkları cezalar kesinleşen Aziz Yıldırım ile birlikte bazı şüphelilerin yaptığı "Yeniden yargılama" ve "İnfazın ertelenmesi" başvurularını karara bağlamış ve bu talepleri kabul etmişti.

TRABZONSPOR VE BUCASPOR İTİRAZ ETTİ


Bunun üzerine Trabzonspor ve Bucaspor, Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu, Abdulah Başak, Ahmet Çelebi ve Selim Kımıl'ın "Yeniden yargılama" ve "İnfazın ertelenmesi" taleplerinin kabul edilmesi kararına itiraz etmişlerdi.

TRABZON VE BUCA'YA RET, YILDIRIMA' MÜJDE


Bu itirazları 1 Eylül tarihinde karara bağlayan mahkeme, Trabzonspor ve Bucaspor'un itirazlarını reddederek, dosyayı bir üst mahkeme olan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne göndermişti.

VE SON KARAR: YENİDEN YARGILANMA


Ve itirazı değerlendiren 14. Ağır Ceza Mahkemesi bugün kararını verdi. Mahkeme Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanmasına hükmetti. Dosya 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne geri gönderildi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...