Madalyasız son!

Türkiye, ev sahipliği yaptığı Dünya Şampiyonası'nın son gününü madalya alamadan kapattı. Serbestte Ramazan Şahin ve Batuhan Demirçin 2. turda elenirken, Fatih Çakıroğlu da bronz şansını değerlendiremedi.

19 Eylül 2011, Pazartesi 02:00
- A +
Madalyasız son!

Dünya Güreş Şampiyonası’nın son gününde Türkiye madalya kazanamadı. Son gün mindere çıkan Fatih Çakıroğlu, Ramazan Şahin ve Batuhan Demirçin başarılı olamadı.    Üç güreşçimiz de 2. tur maçlarını kaybettikten sonra sadece Fatih Çakıroğlu’na repesaj yolu açıldı. Çakıroğlu, repesajda ilk maçını kazanmasına rağmen Gürcü rakibine mağlup olarak hem madalya hem de olimpiyat vizesi alma şansını yitirdi.

Belarus’lu rakiplere takıldık

Serbest stildeki madalya umudumuz olan 120 kilodaki Fatih Çakıroğlu, turnuvaya iyi başladı. İlk turda Letonyalı rakibini çok rahat geçen Çakıroğlu, ikinci turda ise güçlü Belaruslu Shemarov’a yenilerek altın şansını kaybetti. Çakıroğlu da, aynı 66 kiloda mindere çıkan Olimpiyat Şampiyonu Ramazan Şahin’in kaderini yaşadı. Şahin de ikinci turda Belaruslu rakibine yenilmişti.

Repesaj da fayda etmedi

Çakıroğlu’nun bronz madalya yolu ise, Belarus’lu rakibinin finale kadar çıkmasıyla devam etti. Ancak repesaj mücadelesinde Çakıroğlu, ilk maçında Alman Nick Matuhin’i tuş etmesine rağmen ikinci maçında Gürcü rakibine 2-0 mağlup olarak hem Londra vizesini hem de bronz madalya maçına çıkma şansını kaybeti. 74 kiloda güreşen Batuhan Demirçin de ikinci turda şampiyonaya veda eden güreşçimizdi.

Toplam 5 madalyayla bitirdik

Şampiyonayı toplam 5 madalya ile kapatan Türkiye’nin, serbest stildeki tek madalyası 96 kiloda Serhat Balcı’dan gümüş olarak geldi. Kadınlarda madalya kazanamayan Türkiye, grekoromen stilde ise 1 altın (Rıza Kayaalp), 1 gümüş (Selçuk Çebi) ve 2 bronz (Nazmi Avluca, Cenk İlden) alarak takım halinde dünya ikincisi oldu.

Kayaalp’e ilk ödül kulübü ASKİ’den

Dünya Güreş Şampiyonası’nda Türkiye’ye tek altın madalyasını kazandıran Rıza Kayaalp’e ilk ödül, kulübü ASKİ Spor’dan geldi. ASKİ’nin güreşçisi olan Kayaalp, Ankara BŞB. Başkanı Melih Gökçek’in, aldığı dünya şampiyonluğu nedeniyle kendisine ev alma sözü verdiğini dile getirerek, “Başkanım bana Ankara’nın güzel bir yerinden daire vereceğini söyledi. Kendisine, güreşe verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kayaalp’e ilk ödül kulübü ASKİ’den

Bu yıl 6.’sı düzenlenen Kurumlararası Dragon Bot Festivali’nin son ayağı olan İstanbul’da dün şampiyonlar belli oldu. Dragon Festivali’nde başta Zorlu Enerji, Shell ve Ford Otosan olmak üzere 32 büyük şirket zirve için yarıştı. Haliç İmrahor Parkı’nda düzenlenen festivalde ‘Eğlence ve Spor’ olmak üzere iki kategoride şampiyonlar belirlendi. Eğlencede; Ford Otosan, sporda ise Karel birinci oldu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...