Maçın hakemi ne yaptı

Maç içerisinde öne çıkan ve kritik sayılabilecek iki pozisyon yaşandı. Bunlardan ilki, 15. dakikada Samsun cezaalanı içerisinde meydana geldi.

24 Ekim 2011, Pazartesi 02:30
- A +

Maç içerisinde öne çıkan ve kritik sayılabilecek iki pozisyon yaşandı. Bunlardan ilki, 15. dakikada Samsun cezaalanı içerisinde meydana geldi. Bekir kafa mesafesindeki topa vurmak üzereyken, Murat Yıldırım ayağını gerektiğinden çok fazla yukarı kaldırarak, Bekir’in topa ürkek vurmasına neden oldu. Bu pozisyonda endirekt serbest vuruş kararı çıkmalıydı.

Bence penaltıydı...

Diğer posisyon ise, Fenerbahçe cezaalanı içerisinde 31. dakikada yaşandı. Bance topu kontrolüne alıp kaleye doğru sıyrılmak isterken, Yobo resmen bu oyuncuyu kucaklayarak sol eliyle de bu futbolcunun topa sahip olmasını engelledi ve yere indirdi. Yüzde yüz penaltı olması gereken bu harekete hakemden yine devam kararı geldi. Genelde orta alanda gelişen pozisyonlar, hakemin işini kolaylaştırdı. Ancak ilk yarıda iki farklı ceza alanında değerlendiremediği pozisyonlar ciddi ve önemliydi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.