MENÜ

Macaristan'da eşcinsellik krizi

Leipzig'in Macar kalecisi Peter Gulacsi'nin eşcinsel çiftlerin evlat edinmesini yasaklayan bir yasayı kınaması üzerine Hertha Berlin kaleci antrenörü Macar Zsolt Petry'nin "Avrupa'nın ahlaki açıdan nasıl çökmek üzere olduğunu ve Gulacsi'nin de bu ilgi ve alakasının nereden geldiğini anlayamıyorum" sözleri Macaristan'ı karıştırdı.

06 Nisan 2021, Salı 14:07 Son Güncelleme:
- A +
Macaristan'da eşcinsellik krizi

Hertha Berlin'in Macar kaleci antrenörü Zsolt Petry'nin eşcinsellikle ilgili açıklamaları Macaristan'da krize yol açtı.

RB Leipzig'in Macar kalecisi Peter Gulacsi, daha önce yaptığı açıklamalarda Macaristan'da eşcinsel çiftlerin evlat edinmesini yasaklayan bir yasayı kınamıştı.

Macar milli takımının 30 yaşındaki kalecisi Gulacsi, Facebook'ta 'acsaládazcsalád (Aile, ailedir) hashtegini kullanarak "Herkesin eşitlik hakkı vardır" demişti. "Aynı şekilde her çocuğun, her cinsiyetten, her renkten, herhangi bir dinden mutlu bir ailede büyüme hakkı vardır."

Vatandaşını eleştirdi

Hertha Berlin kaleci antrenörü Macar Zsolt Petry ise, vatandaşı Gulacsi'nin bu açıklamalarını eleştirdi. Magyar Nemzet gazetesine verdiği röportajda Petry, "Avrupa'nın ahlaki açıdan nasıl çökmek üzere olduğunu ve Gulacsi'nin de bu ilgi ve alakasının nereden geldiğini anlayamıyorum" dedi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...