Luce batıyor, Güneş doğuyor

Türkiye’yi Rusya’ya götürmek için göreve gelen Rumen hoca, öyle işler yaptı ki, milli takımı alt üst etti, kendi kredisini de 6 maçta bitirdi. Ay Yıldızlı ekipte Mircea Lucescu ile yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor, en güçlü aday ise sezon sonu olması kaydıyla Şenol Güneş.

15 Kasım 2017, Çarşamba 02:27
- A +

Türkiye’de devlere ya da A Milli Takım’a ne zaman hoca aransa hep Lucescu’nun adı geçiyordu. Ancak dönüşü muhteşem değil, hüsran oldu.

Rumen teknik adam, gerek yaptığı tercihler, gerekse gündemi sürekli değiştiren açıklamalarıyla kredisini 6 maçta bitirdi. Rusya’yı kaçırdık, özel maçlarla da keyfimiz kaçtı gitti.

Artık sokakta milli maçtaki rakibimizi bilen futbolsever yok gibi. Tüm bunların paralelinde erken bir değişim de gündeme geldi.

Federasyon, büyük umutlarla getirdiği Lucescu ile yolları yeni büyük turnuvalar öncesinde ayırmayı ciddi ciddi düşünüyor. Bu konuda hem genel kamuoyundan hem de spor dünyasından mesaj yağıyor.

Aday olarak öne çıkan tek isim ise Beşiktaş ile üst üste 2 şampiyonluk yaşayan, bu sezon takımına Şampiyonlar Ligi’nde de tarih yazdıran Şenol Güneş.

Deneyimli hocanın adı Luce öncesinde konuşulmuş, ancak Beşiktaş bırakmak istememişti. Yarış sürerken değil, sezon sonunda Güneş’in göreve getirilmesi söz konusu

Bu kez tüm taraflar için şartların ve zamanın daha uygun olacağı düşünülürse Güneş ile Ay ve Yıldız’ın tekrar buluşması hiç de uzak bir ihtimal değil.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.