Loris Karius Türkiye'deki en beğendiği oyuncuyu açıkladı!

Beşiktaş'ın Alman file bekçisi Loris Karius, Brands&Sports Summit 2019'a konuşmacı olarak katıldı. Türkiye'de en beğendiği futbolcunun Burak Yılmaz olduğunu söyleyen 26 yaşındaki kaleci, futboldan sonra en sevdiği sporun ise basketbol olduğunu ifade etti.

14 Kasım 2019, Perşembe 21:19
- A +

Beşiktaş'ın Alman kalecisi Karius, hakkında bilinmeyenleri açıkladı. Öncelikle geçtiğimiz sezon aldığı Almanya Futbol Elçisi ödülüyle ilgili konuşan Karius, "Yurt dışında oynayan Alman oyuncuların aldığı bir ödül. Almanya'yı nasıl temsil ettiğinle alakalı bir ödül. Hayranların takdiriyle alınıyor Onların takdiriyle aldım bu ödülü, hepsine teşekkür ediyorum" dedi.

"En beğendiğim oyuncu Burak Yılmaz"

Sosyal medta hesaplarını kendisinin yönettiğini söyleyen Karius, "Benim için yazı yazan ya da fotoğraf koyan bir ekip yok. Kendim karar veriyorum koyacağım fotoğraflara. Belki bir arkadaşıma sorarım nasıl diye. Birilerinin bana şunu koy, bunu koy demesini istemem. Zaten o zaman benim hesabım olmaz ki. Kimseye danıştığım bir şey yok, rahatım o konuda" dedi. İstanbul'daki hayatından da bahseden Karius, "İlk senemde Avrupa yakasında şimdi Asya yakasında oturuyorum. Önceden merkezde kalabalıktaydım şimdi daha sakin bir yerdeyim. İki yaka da çok güzel. Keşfedecek o kadar çok yet var ki. Yemekleri seviyorum, çok alternatif var. Arkadaşlarla akşam yemeğine bile giderek çok güzel vakit geçiyor. Genelde evdeyimdir, evim çok rahat. Kendi kendime kalmayı da seviyorum, dışarı çıkıp arkadaşlarımla olmayı da seviyorum. Benim yaşımdaki insanlar ne yaparsa ben de onu yapıyorum" diye konuştu. Türkiye'de en beğendiği futbolcu hakkında da konuşan başarılı file bekçisi, "Çok zor soru. İyi oyuncular var. Mesela kaptanımız Burak Yılmaz. Harika bir lider. Herkesin saygı duyduğu, sözünü dinlediği bir oyuncu. Tavsiye aldığım, sohbet edebileceğim bir insan. Bizim takımda olduğu için çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

Karius son olarak kariyerini futbolda sürdürmek istediğini belirterek, "Tabii ki futbolun içinde kalmak isterim ama başka ilgilendiğim alanlar da var. Henüz bilmiyorum futbolculuktan sonrasını. Daha uzun senelerim var, belki başka şeyler de ilgimi çekebilir. Şu anda kariyerimin tadını çıkarıyorum. Umarım uzun süre sakatlanmadan üst düzey futbol oynayabilirim" diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...