MENÜ

Lamine Kone transferinde skandal!

İngiltere Premier Ligi takımı Sunderland'in kadrosuna katmak istediği Lamine Kone transferi çıkmaza girdi.

10 Ocak 2016, Pazar 10:28 Son Güncelleme:
- A +
Lamine Kone transferinde skandal!
Sunderland kulübü ,Lorient oyuncusu Lamine Kone ile her konuda anlaşmasına rağmen transfer arapsaçına döndü.

Her iki kulübünde anlşaşmasına rağmen Kone transferinin ne olacağı merak konusu. İlk başta kulüpler bonsevis bedeli olarak 6 Milyon Pound için iki kulüp el sıkışmıştı.

Ardından 26 yaşındaki Kone iki defa sağlık kontrolüne girdi ve herhangi bir problemi olmadığı açıklandı. Teknik direktör Sam Allardyce'ın isteği üzerine Kone iki defa kalbinden sağlık kontrolüne girdi ve hiçbir problemi olmadığı sağlık raporunda belirtildi.

Transferden vageçildi

Transfer bitme noktasına gelmesinin ardından Sunderland'in vazgeçtiği belirtildi.

Fransız kulübü bu gelişmelerden sonra Fransa Federasyonu'ndan da destek görünce FIFA'ya şikayette bulunma kararı aldı.Lorient kulübünden bir yetkili 'Bu konuda sonuna kadar adaletin yerini bulması için elimizden ne gelirse yapmaya hazırız.Bu büyük bir skandal.Kurallara aykırı,bu konuda kulübümüz çok zor bir durumla karşı karşıya.Bu konuda Sunderlan bizle kontak kurmadı bu konuda ve sadece aracılar gönderdi.Kone büyük bir şok yaşıyor.

Sunderland kulübü bu konuda herhangi bir mazeret gösteremez çünkü öyle bir durum yok ortada.Lorient kulübü olarak hakkımızı sonuna kadar aramak amacındayız.Sunderlan'la kesin olarak her konuda anlaştıktan sonra futbolcumuz için gelen teklifleri reddettik.

Bu konu FIFA'ya giderse ve Lorient haklı bulunursa küme düşme potasında olan Sunderland'a puan silme cezası gelebilir.

Edip Adanır

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...