Kuruluş Osman ilk bölüm izle! Kuruluş Osman yeni bölüm fragman!

Kuruluş Osman Atv'de ilk bölümüyle ekrana geldi. Yeni sezonun iddialı dizisi Kuruluş Osman, reyting yarışını ilk sırada tamamladı. Peki Kuruluş Osman dizisinin konusu ne? Kuruluş Osman dizisinde hangi oyuncular yer alıyor, ilk bölümde neler yaşandı? Kuruluş Osman izleyenlerini gelecek hafta neler bekliyor? Tüm bu soruların cevabı haberimizde...

21 Kasım 2019, Perşembe 11:32 Son Güncelleme:
- A +

Yeni sezonun iddialı dizisi Kuruluş Osman, reyting yarışını ilk sırada tamamladı.

Kuruluş Osman Atv'de ilk bölümüyle ekrana geldi.

Peki Kuruluş Osman dizisinin konusu ne? Kuruluş Osman dizisinde hangi oyuncular yer alıyor, ilk bölümde neler yaşandı? Kuruluş Osman izleyenlerini gelecek hafta neler bekliyor?

KURULUŞ OSMAN YENİ BÖLÜM FRAGMANI

Kuruluş Osman ekrana geldiği ilk bölümüyle reyting yarışını en önde bitirdi. Kuruluş Osman'ın ikinci bölüm fragmanı da izleyiciyle buluştu. 27 Kasım Çarşamba günü yeni bölümüyle ekrana gelecek olan Kuruluş Osman dizisi "Bu kaleyi onlara mezar eylemezsem bana da Ertuğrul oğlu Osman demesinler!" ifadeleri yazılarak yayınlandı.

KURULUŞ OSMAN İLK BÖLÜM

Ağabeyinin yokluğunda Kayı Obası'nı idare eden Dündar Bey, otağ ahalisi ve beylerle birlikte Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos'u ziyarete gider. Maksadı Ertuğrul Bey'in kurduğu ilişkiler çerçevesince bir ticaret ve güvenlik anlaşması yapmaktır..

Ancak Kayıları burada bekleyen tek şey Yorgopolos'un dostluğu değildir. Tekfurun, Türklerle kurduğu yakın ilişkiden rahatsız olan ezoterik bir yapılanma, kanlı bir operasyon için düğmeye basar..

Amcası Dündar Bey'in yanında kaleye giden Osman, göstermiş olduğu kahramanlık ile bütün planları bozar. Yaşananlar Kayı'nın gözü kara yiğidi Osman için gizli bağlantılarla dolu tehlikeli bir maceranın başlangıcıdır..

KURULUŞ OSMAN DİZİSİNİN KONUSU

Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman'dı… Karanlığın içinde ona yol gösteren "aşk" oldu… Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını "aşkla" gördü. Gücünü kılıcından değil, "aşktan" aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını "aşkla" verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş'un adı oldu… Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, "ilahi aşkla" kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

KURULUŞ OSMAN DİZİSİ OYUNCULARI

Kuruluş Osman dizisi 20 Kasım Çarşamba akşamı izleyici karşısına çıktı. Başrollerini Burak Özçivit, Nurettin Sönmez, Ayşegül Günay Demir ve Aslıhan Karalar gibi oyuncuların paylaştığı Kuruluş Osman Atv ekranlarında sevenlerine kavuştu. Bozdağ Film tarafından çekilen, yapımcılığını Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Ahmet Yılmaz ve Fethi Bayram’ın oturduğu dizi izleyenleri ekran başına kilitlemeyi başardı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...