Kurtlar Vadisi'nin usta oyuncusu corona virüsten hayatını kaybetti

İstanbul Kadıköy’de yaşayan usta oyuncu Turhan Kaya (69) hayatını kaybetti. 'Kurtlar Vadisi Pusu' dizisinde canlandırdığı 'Ordinaryüs' karakteriyle tanınan Turhan Kaya'nın oğlu Theo ise babasının corona virüs nedeniyle vefat ettiğini açıkladı.

01 Nisan 2020, Çarşamba 11:13 Son Güncelleme:
- A +
Kurtlar Vadisi'nin usta oyuncusu corona virüsten hayatını kaybetti

'Kurtlar Vadisi Pusu' dizisinde canlandırdığı 'Ordinaryüs' karakteriyle tanınan Turhan Kaya, yaklaşık 10 gün önce öksürük şikayetiyle Sultan Hamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesin’e başvurdu. Hürriyet'in haberine göre; tedavi altına alınan Kaya, bir süre sonra yoğun bakım servisine alındı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kaya'nın oğlu Theo ise babasının corona virüs nedeniyle vefat ettiğini açıkladı.

'Virüsü hastanede kaptı' iddiası

Kaya’nın annesi, kız kardeşi ve oğlu olmak üzere temasta olduğu kişiler tarandı. Ancak hiçbirinde virüs bulgusuna rastlanmadı. Aile, Kaya’nın virüsü hastanede kaptığını iddia etti. Turhan Kaya’nın Fransız vatandaşı olan eski eşi yurt dışında bulunduğu için cenazeye katılamadı.

Turhan Kaya kimdir?

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde canlandırdığı ‘Ordinaryüs’ karakteriyle tanınan usta oyuncu Turhan Kaya, corona virüsü nedeniyle hayatını yitirdi. Turhan Kaya, ‘Binbir Gece’,‘Çemberimde Gül Oya’ ve 'Halka' gibi dizilerle tanınıyordu.

Turhan Kaya 1951 yılında dünyaya geldi. Yeditepe Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünde eğitim gördü. 2011 senesinde bir dönem İngiltere York st John Üniversitesinde oyunculuk eğitimi almış ardından İtalya’da Creative chaos’da performans eğitimini tamamladı. 

Turhan Kaya bugüne kadar Kurşun Yarası, Çemberimde Gül Oya, Binbir Gece, Doktorlar, Bıçak Sırtı, Kurtlar Vadisi Pusu, Menekşe ile Halil, Tatlı Bela Fadime, Dedektif Biraderler, Melekler Korusun, Bu Kalp Seni Unutur mu?, Masumlar ve Şahsiyet gibi dizilerde rol aldı. Ayrıca Ayhan Hanım ve Üç Kuruş isimli filmlerde de çeşitli karakterleri canlandırdı.

2019 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Halka dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Cengiz Erkmen karakterine hayat vermişti. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...