MENÜ

Kupa Savaşı

Yıldırım Demirören'le yaptığı görüşmede, “Şike kararını kurullar verdi, kurullar bozar” yanıtını alan İbrahim Hacıosmanoğlu bugün avukatlarla bir araya gelecek. 11.00'de Tahkim Kurulu Başkanı Engin Tuzcuoğlu'yla görüşecek.

30 Eylül 2013, Pazartesi 02:30 Son Güncelleme:
- A +
Kupa Savaşı

Başkanlık koltuğuna oturduğu günden beri, “Bu işin peşini bırakmayacağız” diyen İbrahim Hacıosmanoğlu, 2010-11 sezonundaki şampiyonluğun kendilerine verilmesi için düğmeye bastı. Özellikle CAS’ın verdiği son kararın ardından Trabzonspor ’un federasyon üzerinde baskısı artmıştı. Hacıosmanoğlu, hafta içerisinde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’i ziyaret etmişti. Burada gereğinin yapılmasını isteyen başkan, “Şikeyle ilgili kararı kurullarımız verdi. Bozma yetkisi de sadece kurullarda. Federasyon bu konuyla ilgili bir şey yapamaz” yanıtını almıştı.

Sırada UEFA ve FIFA var

İbrahim Hacıosmanoğlu da gereğini yapmak için kolları sıvadı. Başkan, bugün sabah saatlerinde kulüp avukatlarıyla bir araya gelecek. Çalışmalara son şeklini verecek. Ardından saat 11.00’de Tahkim Kurulu Başkanı Av. Engin Tuzcuoğlu’yla bir görüşme yapacak. Her açıklamasında, “Bu konuda asla geri adım atmayacağız. Kupayı müzemize getireceğiz” diyen başkan, sözünü yerine getirmek için gerekirse UEFA ve FIFA nezdinde girişimlere de başlayacak. Bu konudaki çalışmalar da
devam ediyor.

Serhat Demirtaş

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...