Kupa finali Konya'da

Galatasaray ile Eskişehirspor arasındaki Ziraat Türkiye Kupası Finali, 7 Mayıs Çarşamba günü Konya Atatürk Stadı'nda oynanacak. Zeminde son durumun iyi olduğu açıklandı, ancak bu kez de kapasite sorunu gündemde

22 Nisan 2014, Salı 02:30 Son Güncelleme:
- A +
Kupa finali Konya'da

Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray ile Eskişehirspor’un karşı karşıya geleceği Ziraat Türkiye Kupası finalinin Konya’da oynanacağını açıkladı. Federasyondan yapılan duyuruda, “Ziraat Türkiye Kupası Türkiye’yi Kucaklıyor sloganı ile bu yıl 52’ncisi düzenlenen ve Eskişehirspor ile Galatasaray’ın karşılaşacağı Ziraat Türkiye Kupası finali, Konya’daki Büyükşehir Belediyesi Atatürk Stadı’nda oynanacak” denildi. 7 Mayıs Çarşamba günü oynanacak final maçının başlangıç saatinin ise daha sonra açıklanacağı belirtildi.

25 bin kişi gidebilecek

Bu açıklama sonrası gözler Konya Atatürk Stadı’na çevrildi. Daha önceki maçlarda son derece kötü bir zemine sahip olduğu için futbolcuların ve teknik direktörlerin büyük tepkisini çekmişti. Buna karşın zeminde ciddi anlamda bir düzenlemeye gidildiği ve son durumun gayet iyi olduğu bildirildi. Ancak bu kez de kapasite sorunu gündeme geldi. 25 bin kişilik stadyumun, Türkiye Kupası finali için yetersiz kalabileceği düşünülüyor. Daha önce finalin Şanlıurfa’da oynanabileceği belirtilmiş, Eskişehir Yönetimi ise mesafe nedeniyle bu düşünceye tepki göstermişti.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...