KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı

Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçları (KPSS sonuçları) merakla bekleniyordu. ÖSYM'den resmi açıklama geldi. 2018-KPSS Ortaöğretim Sonuçları biraz önce açıklandı.

08 Kasım 2018, Perşembe 14:14 Son Güncelleme:
- A +
KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı

KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı. 7 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilen 2018-KPSS Ortaöğretim değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınav sonuçlarına 08 Kasım 2018 tarihinde saat 14.00’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilir. 

KPSS Ortaöğretim sonuçları....

2016 yılında 3 milyon 294 bin aday sınava girdi!

ÖSYM'nin 2016 yılında gerçekleştirdiği KPSS Ortaöğretim sınavına 3 milyon 294 bin aday katılım sağladı. Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinde 60'ar soruyla karşılaşan adaylar, Genel Yetenek alanında 16,9 ortalama yaparken, Genel Kültür için bu rakam 13 oldu.

Tercihler ne zaman yapılacak?

KPSS'ye katılan adaylar, puanların açıklanmasının ardında tercih sürecini bekleyecek. ÖSYM tarafından B Grubu Kadrolara; puanları, tercihleri ve kadro sayıları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirme gerçekleştirilecek. Yerleştirme işlemleri ile ilgili esaslar Tercih Kılavuzunda yer alacak.

Ekstra mülakatlar gerçekleşmeyecek!

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanacak. Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacak.


YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...