Konyaspor'dan Bülent Korkmaz açıklaması

Bülent Korkmaz'ın Konyaspor ile yollarını ayırma kararını açıklamasının ardından, Süper Lig ekibinden de bir açıklama geldi. Yeşil beyazlılar, forvet transferinde Bülent Korkmaz'ı bilgilendirdiklerini, Süper Lig'de maçlara başlamalarına 1 hafta kala böyle bir ayrılma kararı alınmasının da etik olmadığını duyurdu.

12 Eylül 2020, Cumartesi 12:42 Son Güncelleme:
- A +
Konyaspor'dan Bülent Korkmaz açıklaması

Konyaspor'da teknik direktör şoku yaşandı. Takımın başındaki isim olan Bülent Korkmaz, yönetimle transfer konusunda anlaşmazlık yaşadığını belirterek görevden ayrıldığını duyurmuştu. Forvet transferi konusunda kendisinden habersiz Cikalleshi'yi transfer etmeleri nedeniyle görevden ayrıldığını belirten Korkmaz'a Konyaspor'dan cevap gecikmedi. Yapılan açıklamada, forvet transferi konusunda teknik direktörü bilgilendirdiklerini ve maçlar öncesinde böyle bir ayrılığın etik olmadığı ifade edildi.

İŞTE KONYASPOR'DAN YAPILAN O AÇIKLAMA:

11 Eylül 2020 tarihi itibarıyla Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz ve ekibiyle yollarımızı karşılıklı anlaşarak ayırma kararı vermiş bulunmaktayız.

Teknik direktörümüzün talebi doğrultusunda kendisiyle dün öğleden sonra bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Sayın hocamız bu görüşmede mevcut durumla ilgili bir takım konuları öne sürerek çalışmak istemediğini beyan etmiştir. Kendi isteği ve tasarrufu doğrultusunda tek taraflı alınan bu karara yönetimimiz saygı duymakla birlikte, teknik direktörümüz Bülent Korkmaz’dan pazartesiye kadar süre talep etmiştir. 

Hal böyleyken; taraflar arasındaki bu görüşmenin basında yer almasının ardından detaylar görüşülmüş ve sözleşme feshedilmiştir. 

Sayın hocamızın veda açıklamasında da ifade ettiği gibi İbrahim Sehic, Musa Çağıran, Samuel Eduok ve Adil Demirbağ transferleri teknik heyetimizle istişare ederek yapılmıştır. Sokol Cikillashi transferinde de kendisine bilgilendirme yapılmıştır. Bu konudaki takdir ve değerlendirme kamuoyunundur.

İlk maçımız için sahaya çıkmamıza bir hafta kala böyle bir ayrılığı etik bulmadığımızın bilinmesini isteriz. 

Teknik Direktör Sayın Bülent Korkmaz ve ekibine takımımıza hizmetleri, emekleri için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerlerinde başarılar dileriz.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...