MENÜ

Konyaspor başkan bulamıyor!

Yeşil-Beyazlılar’da dün gerçekleşmesi gereken Olağanüstü Genel Kurulu yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi. Yönetime hâlâ bir aday çıkmış değil. 27 Kasım’da da başkanlığa talip çıkmazsa koca çınar kayyuma devredilme tehlikesiyle karşı karşıya...

Konyaspor başkan bulamıyor!

Konyaspor’da dün gerçekleştirilecek olan olağanüstü genel kurul, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 27 Kasım’a ertelendi. Minimum 430 delegenin katılması gereken genel kurula sadece 89 kişi geldi. Konyaspor, 27 Kasım’da yapılacak olan 2’nci olağanüstü genel kurulda, çoğunluğa bakılmaksızın yeni başkanını seçecek.

Haberin Devamı

Konyaspor’da istifa kararı alan Başkan Fatih Özgökçen, “Daha önce açıkladığımız üzere Konyaspor’un 634 milyon TL borcu olduğu ibraz edildi. Ancak bazı kişiler ise borcun 634 milyon TL’den fazla olduğunu iddia ederek söylenilen yazılara itibar ediyorlar. Resmi makamların, resmi mercilerin vermiş olduğu rakamlara itibar edilmiyor. Bugün Konyaspor’un borcu 50 lira da olsa bizimdir, 1,5 milyar lira da olsa bizimdir. Korumak zorundayız diye düşünüyorum. Niye başkan adaylarımız çok çıkmıyor? Niye çıkmadığını kendi tecrübelerimden söylemek istiyorum” dedi ve ekledi:

‘Gelirken el üstünde...’

“Gelirken el üstünde, baş üstünde getiriyoruz. Fakat gönderirken kişilikleri de dahil olmak üzere çok yıpratıcı, sanki oraya hizmet etmemiş, çabalamamış insanlar olarak geri gönderiyoruz. Bugün çok detaylı açıklayacaktık ama 20 milyon Euro borç, bugün Konya için çok yüksek bir rakam değil. Ama insanlar bu rakamdan kaçtığı için değil, yıpranmaktan korkuyor. Konyaspor’a gönül veren insanların bu işten dolayı zedelenme korkusundan dolayı çok da fazla talipli olmadığını 2,5-3 yıl içinde gözlemledik” dedi.

Haberin Devamı

Konyaspor başkan bulamıyor

YORUM YAZ