'Konuşmazsanız ölürsünüz!'

Gazetemiz yazarı Mehmet Demirkol, NTV Spor'daki Spor Servisi programında Fenerbahçe'ye yapılan saldırıyı yorumlarken, tüm futbol ailesine çağrıda bulundu.

06 Nisan 2015, Pazartesi 16:07
- A +
'Konuşmazsanız ölürsünüz!'
Mehmet Demirkol, "Futbolun iki unsuru, futbolcu ve taraftardır. Bunların dışındakilerin yapacağı konuşmalar boştur. Federasyon başkanı da hikayedir. Ben burada konuşuyorum ben de hikayeyim. Kulüp başkanı da hikaye, herkes hikaye. Futbolcu ve taraftar bağlantısıdır futbol" diye konuştu. Futbolcular ve taraftarların sokağa dökülmesi gerektiğini belirten Mehmet Demirkol, "Bunu söylemezse futbolcu boş! Gitmeyin Çeşme'ye tatile birlikte. Bir ofsayt yüzünden kıyameti koparıyorsunuz, adam ateş ediyor, bir tane futbolcudan ses çıkmıyor. Böyle bir rezalet olur mu!" ifadesini kullandı.

'Yemişim yıldızını'

Mehmet Demirkol şöyle devam etti: "Dünyanın neresinde oluyor böyle bir şey. Bizden hiçbir şey olmaz, türünden yaklaşımlar yanlış. Ben bunu istemiyorum. Ben bunu yapanı aramda istemiyorum. Afedersin ama yemişim yıldızını. Kurşun yarası var orada, yıldızı taksan ne olur takmasan ne olur! Niye biz çıkıp bunun manyakça bir şey olduğunu anlatmıyoruz? Hep beraber çıkıp konuşmak lazım ama bu federasyon başkanının falan çıkıp konuşmasıyla olmaz. Asıl unsur futbolcudur, asıl unsur taraftardır."

Siz ölürsünüz!

Taraftarın yüzde 99.99'unun, futbolcuların da yüzde 100'ünün bu saldırıyı manyakça bulacağını ama bunun futbolcular ve taraftarlarca söylenmesi gerektiğini ifade eden Mehmet Demirkol, geçmişte yaşanan olayların ardından değişen bir şey olmadığını çünkü kimsenin çıkıp konuşmadığını vurguladı. Demirkol son olarak, "Çıkıp konuşun. Konuşmazsanız bir gün o otobüsü devirirler ve ya siz ölürsünüz ya da arkadaşınız ölür" diyerek çarpıcı bir yorum daha yaptı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...