Konu mankenleri!

Mircea Lucescu, Felix Magath, Manuel Pellegrini, Juande Ramos, Ronald Koeman... Kaldırmadıkları kupa kalmadı, ama Beşiktaş Yönetimi 5 ünlü hocayı da Schuster'e kamuflaj olarak kullanmaktan çekinmedi.

11 Haziran 2010, Cuma 04:30 Son Güncelleme:
- A +
Konu mankenleri!

Beşiktaş’ta son yıllarda yönetimin eleştirilen icraatlarına bir yenisi daha eklendi. Schuster’le aylar öncesinden anlaşılmasına rağmen, Siyah-Beyazlı idareciler kamuoyunu oyalamak için farklı bir yol izledi. Dünyaca ünlü 5 teknik direktörü tam anlamıyla ‘konu mankeni’ olarak kullanan Beşiktaş Yönetimi, ismi geçen adaylarla da ‘göstermelik’ görüşmelerde bulundu. Hatta bu görüşmelerin fotoğrafları da bazı gazetelere servis edildi, gündem değişti. Ancak sonunda Mircea Lucescu, Felix Magath, Manuel Pellegrini, Juande Ramos ve Ronald Koeman gibi isimler tıpkı ilk gün olduğu gibi geri plana atıldı ve Schuster’in imzası geçerlilik kazandı.

Camiada endişe hakim
Bu durum taraftarlar arasında da huzursuzluk yarattı. Tıpkı Ertuğrul Sağlam örneğinde olduğu gibi Mustafa Denizli’nin de takımın başında olduğu dönemde başka bir teknik direktörle anlaşıldığı ortaya çıktı. Bu arada camiada da yönetimin bu tavrı nedeniyle Schuster’in eleştirilmesinden endişe ediliyor.

Mircea Lucescu: Romanya 1. Ligi, Romanya Kupası, Serie B, Süper Lig, UEFA Super Kupa, Ukrayna Ligi, Ukrayna Kupası, Ukrayna Super Kupası, UEFA Kupası.

Manuel Pellegrini: Interamericana Kupası, Şili Kupası, Ekvator Serie A, Kapanış Ligi, Copa Mercosur, UEFA Intertoto Kupası.

Juande Ramos: UEFA Kupası, Süper Kupa, Copa Del Rey, İspanya Süper Kupası

Felix Magath: Almanya Bundesliga 2, UEFA Intertoto Kupası, Lig Kupası, Almanya Bundesliga,
Almanya Kupası.

Ronald Koeman: Hollanda Ligi, Hollanda Kupası, Portekiz Süper Kupası, İspanya Kupası.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...