Koeman'a güvenoyu

Fanatik yazarları Serkan Akcan ve Erman Özgür’ün bu soruya verdiği yanıt hemen hemen aynı: En azından ocak ayına kadar kalmayı hak ediyor... Mehmet Demirkol ise bir adım ileri gitti: Facia olmazsa, sezon sonuna kadar devam edilmeli!

10 Kasım 2018, Cumartesi 06:00 Son Güncelleme:
- A +
Koeman'a güvenoyu

Piyango olabilir (Mehmet Demirkol)

Bir süper facia olmazsa sezon sonuna kadar devam edilmeli. Teknik direktörlük geçmişi var. Yardımcı olarak da sorunları yakından görmüş ve muhtemelen tez oluşturmuş bir adam.

Koeman'a güvenoyu

‘Kim gelirse gelsin bu kadroyla olmaz’ görüşünün hakim olduğu bir ortamda sadece bu görüşü kullanarak dahi oyuncularını motive edebilir. Kendine güvenli duruyor.

Koeman'a güvenoyu

Bu belki de kaybedecek bir şeyi olmayışından. Valbuena’yı defansif görevlerinden mümkün olduğunca arındırarak kullanmayı da başarmış görünüyor.

Koeman'a güvenoyu

Slimani’yi de hareketlendirebilirse, başına konan talih kuşundan enteresan bir hikaye çıkarabilir.

Koeman'a güvenoyu

15. sıradaki bir şampiyonluk adayının başına geçmek bu şartlarda bir dezavantaj değil piyango olabilir. Yönetim de yeni bir teknik adamı yıpratmadan önümüzdeki yılın planlamasıyla ilgilenebilir.

Koeman'a güvenoyu

Yeni antrenör gibi (Serkan Akcan)

Koeman, Fenerbahçe’de en azından ocak ayına kadar kalmayı hak ediyor. Gerek derbi gerekse Anderlecht maçındaki antrenörlük performansı ve daha da önemlisi oyun tercihleri Koeman’in yeni bir antrenörmüş gibi algılanmasını sağladı.

Koeman'a güvenoyu

Cocu’nun yardımcısıydı, birçok şeyi birlikte planladılar. Fakat oyun konusunda ve kadro tercihlerinde aynı fikirde olmadıkları anlaşılıyor.


Koeman'a güvenoyu

Koeman henüz uzun vadeli bir plan için uygun antrenör olduğu konusunda yeterli ışığı vermiş sayılmaz. Ancak ilk yarıyı bitirene kadar takımın başında olması, yönetime yeni plan için zaman kazandırır.

Koeman'a güvenoyu

Volkan Demirel krizi bizzat Koeman’la ilgili. Aatif ve Dirar’a af meselesi kolay değil ama bu oyunculardan en azından ikisini kazanmayı denemesi bile önemli bir etki yaratir.

Koeman'a güvenoyu

Kadro analizi daha iyi (Erman Özgür)

Öncelikle Koeman’ın Fenerbahçe kadrosunu Cocu’dan çok daha iyi analiz ettiği şu kısa zamanda net bir şekilde ortada.


Koeman'a güvenoyu

Takımın kalitesine direkt etki edebilen Valbuena, Eljif gibi oyuncuları 11’de ve oynamaları gereken pozisyonlarda değerlendirmesi çok doğru.

Koeman'a güvenoyu

Her zaman takım içinde genel anlamda yardımcı antrenörlerin ilişkileri, futbolcularla çok daha yakın olduğundan oyuncular arasında Koeman’ın yaptığı seçimlerin çok daha kabul göreceği bir gerçek.

Koeman'a güvenoyu

Sonuç olarak Ali Koç’un teknik direktör seçimi için bir hata daha yapmaması adına sadece başkana zaman kazandırması bile Koeman’ın devam etmesi için yeterliyken oynattığı oyununda sezon başındakine göre daha iyi olması en azından devre arasına kadar Koeman tercihini makul kılıyor

Koeman'a güvenoyu

Sıradaki haber yükleniyor...