MENÜ

Kim çıkacak, kim düşecek?

Kardemir Karabükspor'un şampiyonluğunu, Kocaelispor'un ise düşmeyi garantilediği Bank Asya 1. Lig'de, son 3 haftada Süper Lig'e doğrudan yükselecek 2. takımın yanı sıra play-off oynayacak 4 takım ve ligden düşen 2 takım belli olacak.

20 Nisan 2010, Salı 10:57 Son Güncelleme:
- A +
Kim çıkacak, kim düşecek?

Kardemir Karabükspor’un şampiyonluğunu ilan ettiği ligde, Bucaspor ve Adanaspor, doğrudan Süper Lig’e yükselmek için mücadelesini sürdürecek. Bu iki takım ilk 6’da yer almayı garantiledi.

3, 4, 5 ve 6. sıradaki takımların tarafsız sahada tek devreli lig usulüyle play-off oynayacağı Bank Asya 1. Lig’de, play-off’u birinci bitiren takım da gelecek sezon Süper Lig’de yer almaya hak kazanacak.

Son haftalarda aldıkları sonuçlarla, ilk 6 yarışından uzakta kalan Boluspor ve Giresunspor, kalan tüm maçlarını kazanıp, son 3 haftada Konyaspor , Karşıyaka ve Altay’ın üst üste puan kaybetmesini bekleyecek.

Ligde 2. sıra ve ilk 6 yarışındaki takımların kalan maçlarının programı şöyle:

Bucaspor (59)             Adanaspor (55)      Konyaspor (51)
Gaziantep B.B. Kartalspor Samsunspor (D)
Çaykur Rizespor (D) Orduspor (D) Giresunspor
Kayseri Erciyesspor Karabükspor Altay (D)
 


Karşıyaka (50)      Altay (50)  Giresunspor (45)   Boluspor (43)
Kocaelispor (D) Kayseri Erciyesspor Dardanelspor Orduspor
Hacettepe Dardanelspor (D) Konyaspor (D) Kardemir Karabükspor (D)
Boluspor (D) Konyaspor Kartalspor Karşıyaka


DÜŞME HATTI

Kocaelispor’un ligden düştüğü Bank Asya 1. Lig’de diğer düşecek iki takım son 3 haftada oynanacak müsabakaların ardından belli olacak.

12. sıradaki 38 puanlı Kayseri Erciyespor ile 17. sıradaki 32 puanlı Dardanelspor arasındaki takımların diğer takımlara göre düşme tehlikesinin yakından hissettiği aldığı ligde, önümüzdeki hafta oynanacak Mersin İdmanyurdu-Çaykur Rizespor maçı alt sıralardaki takımlar için önemli bir müsabaka olacak.

9. sıradaki Kartalspor 41, 10. sıradaki Orduspor ve 11. sıradaki Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un ise 40’ar puanları bulunuyor.

Ligde 12. sıradan itibaren yer alan takımların kalan maçlarının programı şöyle:

Kayseri Erciyesspor (38) Samsunspor (37) Mersin İdmanyurdu (36)
Altay (D) Konyaspor Çaykur Rizespor
Gaziantep BB. Kartalspor (D) Kocaelispor
Bucaspor (D) Orduspor Hacettepe (D)
 
Çaykur Rizespor (35) Hacettepe (34) Dardanelspor (32)
Mersin İdmanyurdu (D) Karabükspor Giresunspor (D)
Bucaspor Karşıyaka (D) Altay
Kocaelispor (D) Mersin İdmanyurdu Gaziantep BB. (D)
 
 

 

 

 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...