'Kilidi Kartal çözer'

İlk maçında Manchester United'a yenilen Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki yeni rakibi CSKA'yı en yakından tanıyan isimlere sorduk, önemli bilgiler aldık.

30 Eylül 2009, Çarşamba 04:30
- A +
'Kilidi Kartal çözer'

CSKA’yı 2-0 deviren Zenit’in formasıyla ilk 11’de sahaya çıkıp oyunun son saniyelerine kadar sahada kalan Fatih Tekke ile 3 yılını bu takımda geçiren Caner Erkin FANATİK’e konuştu. İşte kritik sınav öncesinde iki yıldız isimden CSKA şifreleri...

‘Kanatlar ve ölü toplara dikkat’
Fatih Tekke, “Öncelikle şunu söylemek isterim ki Beşiktaş’ın CSKA’nın kanatlarına dikkat etmesi şart. Çünkü sahanın her iki kenarını da iyi kullanıyorlar. Kanat bindirmelerinin yanı sıra duran toplar konusunda da iyiler. Geçtiğimiz yıllara oranla belki kadroları daha zayıf görünüyor, ama bu sonuçta bir Şampiyonlar Ligi mücadelesi. Saha ve seyirci konusuna gelince... Suni çim CSKA için avantaj demek. Çünkü onlar o şartlara daha alışkınlar, avantajını, dezavantajını biliyorlar. Bu, ev sahibinin lehine bir durum. Hava koşulları da Beşiktaş’ın avantajına... Beşiktaş’ın kadrosunun da CSKA’dan daha iyi olduğuna inanıyorum. Beşiktaş kendi oyununu oynamalı. Özgüveni yüksek ve kendi performansının yüzde 70’lerine çıkabilen bir Beşiktaş, CSKA’yı eler” dedi. Caner Erkin ise, “Beşiktaş’ın sabırlı oymayıp, mücadele etmesi gerek. CSKA bir kontratak takımı. Beşiktaş dikkatli olursa ve mücadele ederse, Rusya’dan galibiyetle ayrılabilir” ifadesini kullandı.                            

Raşit Altun

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...