Kayserispor Başkanı Ali Çamlı sahaya girdi! Hakem Halil Umut Meler'e büyük tepki

Süper Lig'in 37. haftasında Kayserispor, Konyaspor'u konuk etti. Müsabakanın 17. dakikasında Kayserispor'da Nazon, kırmızı kart ile oyun dışı kaldı. Bu karttan sonra Kayserispor Başkanı Ali Çamlı sahaya girdi ve hakem Halil Umut Meler'e büyük bir tepki gösterdi. Başkan Çamlı'ya emniyet kuvvetleri engel olurken, karşılaşma yaklaşık 10 dakika durdu.

Trendyol Süper Lig'in 37. haftasında Kayserispor, Konyaspor'u konuk ettiği maçta tansiyon yükseldi  Müsabakanın 17. dakikasında hakem Halil Umut Meler, Nazon'a Uğurcan Yazğılı'ya yaptığı müdahale nedeniyle kırmızı kart gösterdi ve Kayserispor 10 kişi kaldı. Bu karttan sonra Kayserispor Başkanı Ali Çamlı sahaya girdi ve büyük tepki gösterdi. Öte yandan tribünden sahaya yabancı yağdı.

Haberin Devamı

DİREKT KIRMIZI KART

Karşılaşmanın 17. dakikasında Kayserispor'da Nazon, Uğurcan'a ceza sahası içinde yaptığı müdahale sonrasında doğrudan kırmızı kart ile takımını 10 kişi bıraktı.

BAŞKAN ALİ ÇAMLI ÇILGINA DÖNDÜ

Çıkan kırmızı kartın ardından saha ve saha kenarı karıştı. Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz, saha içerisine kadar girerek hakeme itiraz etti. Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, saha kenarına inerek yoğun bir tepki gösterdi. Sahaya girmek isteyen Ali Çamlı'ya kulüp yöneticileri güçlükle engel oldular.

Başkan Çamlı, uzun bir süre saha kenarında kaldı. Daha sonra emniyet güçleri, Ali Çamlı'ya güçlükle engel oldu.

Güvenlik güçleri, Kayserispor yedek kulübesi ve tribünleri önüne emniyet şeridi çekti. Bu olaylardan dolayı maç yaklaşık 10 dakika durdu. Ortam sakinleşince müsabaka devam etti.

Haberin Devamı

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı sahaya girdi Hakem Halil Umut Melere büyük tepki

ALİ ÇAMLI: BENİM HAKEME SALDIRIM YOK

2-2 biten maçın ardından açıklamalarda bulunan Başkan Ali Çamlı, VAR hakemleri Serkan Tokat ve Ümit Öztürk’ün düdüklerini bırakması gerektiğini söyledi. Sahada şehrin kaderiyle oynayacak düdüklerin çalınmaması gerektiğini vurgulayan Çamlı, “Benim hakeme saldırım yok. Ama o VAR’daki haysiyetsizler bir daha düdük çalarsa Türk futbolunun katilidir onlar. Serkan Tokat, Ümit Öztürk düdüğü bıraksın. Türk futbolunun namuslu ellerde yönetilmeye ihtiyacı var. On binler buraya geliyor, bu adamlar asgari ücretle çalıştıkları paradan bilet alıp ait oldukları şehrin takımını desteklemeye geliyor. Bu kadar haysiyetsizlik, onursuzluk olmaz. Kırmızı kart gösterilebilir. Ben hakeme ne için kırmızı kartı gösterdiğini sormak için gidiyorum. Bunu da şehrimin takımı için yaparım, ceza falan umurumda değil. İstedikleri cezayı verebilirler. Benim bu kulübe 2 yıldır verdiğim emeğin karşılığında bu sahada bunların yapılmasını şehrim adına hazmedemiyorum. Sezon başından beri hakemlerle ilgili efendiliğimizi muhafaza ettik, yeter. Bu kadar gözün önünde dokununca kırmızı kart veriliyorsa bu futbol oynanmasın. Hakemler kendilerine çekidüzen verecek, akıllarını başlarına alacaklar. Buradan evlerine ekmek götürüyorlar. Bu ekmeğin helal mi, haram mı dikkat edecekler. Halil Umut Meler beğendiğim bir hakem, bugün ona da bir eksi veriyorum. VAR’daki yanlış da yönetse seni, sen doğruyu göreceksin. Sahada konu mankeni değilsin. Bu işin altında başka niyetler arıyorum. Herkes aklını başına alsın, bir şehrin kaderiyle oynayacak düdükler çalınmasın. Sahada oynanan mücadeleye asla şaibe düşmeyecek. Sen beni 10. dakikada 10 kişi bırakırsın, sahada 10 tane aslanım şerefiyle mücadele etti. Asıl teşekkür edilmesi gereken futbolcular, teknik ekip ve Burak Hoca’dır” dedi.

Haberin Devamı

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı sahaya girdi Hakem Halil Umut Melere büyük tepki

YORUM YAZ