Kayseri Hasketbol GSK'dan Afrin'de ki Kahraman Mehmetçik'e destek

Kayseri'de faaliyetlerine devam eden Hasketbol Gençlik ve Spor kulübü Sporcuları ve Velileri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'de yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı"na katılan Mehmetçiğe moral ve destek vermek için yazdıkları mektup ve şiirleri ,ayrıca powerbank şarjlı pil ,Islak mendil vb. malzemeleri gönderilmek üzere yetkililere teslim etti.

19 Şubat 2018, Pazartesi 21:24
- A +
Kayseri'de faaliyetlerine devam eden Hasketbol Gençlik ve Spor kulübü Sporcuları ve Velileri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin  Afrin'de yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı"na katılan Mehmetçiğe moral ve destek vermek için yazdıkları mektup ve şiirleri ,ayrıca powerbank şarjlı pil ,Islak mendil vb. malzemeleri gönderilmek üzere yetkililere teslim etti.

Kulüp Başkanı Hasan AKSOYAK yaptığı açıklamada "Sporcularımızın yazmış oldukları şiir ve mektuplar, Ayrıca sporcu ve velilerimiz tarafından gönülden toparlanan çeşitli malzemeler, Zeytin Dalı Harekatı'nda bulunan Mehmetçiğe moral vermek amacıyla gönderilmek üzere görevlilere teslim etti. Sporcularımızın ve Velilerimizin talepleri doğrultusunda ülkenin sınır güvenliğini sağlamak ve bölgeyi terör gruplarından arındırmak için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek için proje başlattıklarını belirtti.Proje kapsamında Sporcularımızın yazdıkları mektupları ve şiirleri Afrin'deki Mehmetçiğe gönderdiklerini ifade eden Aksoyak, "Sporcularımızın vatan ve bayrak sevgisini dile getirmek amacıyla onların isteği doğrultusunda bir proje başlattık. Sporcularımız içlerinden gelen duygu ve düşüncelerini mektup ve şiirlerinde dile getirerek Mehmetçiklerimize iletmek istediler. Bizler de onların bu isteklerini yerine getirmek için öncü olduk.Kalbimiz ve dualarımız her zaman onlarla, Devletimiz askerlerimizin her eksiğini gideriyor. Afrin'de ki zor şartlara rağmen  askerimizde görevlerini 4 dörtlük yerine getiriyor.Bizde gücümüz yettikçe elimizde ki imkanlarla onlara destek olmaya çalıştık.Amacımız askerlerimize kardeş sevgisini, anne ve baba sıcaklığını ve Türk milletinin aziz desteğini hissettirmek. "dedi

Antrenman sonrası yapılan törenle teslim edilen malzemeler sırasında sporcular Mehmetçiğe selam göndererek dua etti.

Sporculardan Babası da asker olan 12 yaşında ki  İdil ARSLAN 'da, "Afrin'deki Zeytin Dalı Operasyonu'nda vatanı milleti ve bayrağı için teröristler ile mücadele eden asker abilerimize Hasketbol Gençlik ve Spor Kulübünden selam olsun. Kalbimiz ve dualarımız sizinle. Mehmetçiğimizi muzaffer eyle Yarabbi" diyerek  duygularını dile getirdiği mektubunu teslim ederken son derece duygusal anlar yaşadı.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.