Kaş Yarımadaton Yarışları koşuldu

Antalya Büyükşehir, Kaş Kaymakamlığı ve Kaş Belediyesi desteğiyle bu yıl 12-13 Ekim tarihlerinde ilk kez düzenlenen Kaş Yarımadaton Yarışları ödül töreniyle tamamlandı.

14 Ekim 2018, Pazar 15:26 Son Güncelleme:
- A +

Antalya Büyükşehir, Kaş Kaymakamlığı ve Kaş Belediyesi desteğiyle bu yıl 12-13 Ekim tarihlerinde ilk kez düzenlenen Kaş Yarımadaton Yarışları ödül töreniyle tamamlandı. Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) ile Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) kurallarına göre yapılan organizasyona Türkiye, İngiltere, Amerika, Bangkok, Kanada ve Norveç’ten 221 sporcu katıldı. Çukurbağ Yarımadası’nda 12 ve 21 kilometre parkurlarında gerçekleşen yarışları, 178 sporcu tamamladı.

Kaş Yarımadaton Yarışlarında Genel Klasmanda şu sonuçlar alındı:

12 km parkuru

Kadınlar: 1. Feyza Gümrahoğlu, 2. Selin Mert, 3. Eileen Aydınlar.

Erkekle: 1. Necdet Ülker, 2. Ozan Hoşyılmaz, 3. Erkam Düvenci.

21 km parkuru

Kadınlar: 1. Ruby Altmann (Kanada), 2. Cemile Aksu, 3. Meltem Demir.

Erkekler 1. Ali Gözükara, 2. Abdulkerim Taşdemir, 3. Fatih Topçu.

Genel Klasman 12 km parkuru erkeklerde birinci olan Necdet Ülker, organizasyona İstanbul’dan katıldığını, en sevdiği tatil yeri Kaş’ta kazandığı için mutlu olduğunu söyledi.

Genel Klasman 21 km parkuru erkeklerde birinciliği elde eden Ali Gözükara ise yarışmaya Kumluca’dan katıldığını belirterek, ”Parkurun zor olması ve sıcak hava beni olumsuz etkiledi. Genelde güzel bir yarışma oldu” ifadelerini kullandı.

Sporculara madalya verilmesiyle tören sona erdi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...