Cristiano Ronaldo'dan Juventus'a şok haber: Mahkeme kararını verdi

Kariyerine Suudi Arabistan ekibi Al Nassr'da devam eden Portekizli efsane oyuncu Cristiano Ronaldo'dan eski takımı Juventus'a şoke eden bir haber geldi. 2018 ile 2021 yılları arasında İtalyan devinde forma giyen 39 yaşındaki oyuncu eski kulübüne karşı açtığı davayı kazandı. İşte detaylar...

Cristiano Ronaldo'dan Juventus'a şok haber: Mahkeme kararını verdi

Uzun yıllar boyunca Avrupa'da Manchester United, Real Madrid ve Juventus formalarıyla fırtına gibi esen Cristiano Ronaldo, 2022 Dünya Kupası'nın ardından sürpriz bir şekilde Suudi Arabistan ekibi Al Nassr'a transfer olmuştu.

Haberin Devamı

Her yaptığı tüm dünyada ses getiren ve manşetleri süsleyen Portekizli yıldız oyuncu şimdi de Juventus'a karşı kazandığı tazminatla gündeme oturdu.

JUVENTUS ŞOKTA!

Juventus, Cristiano Ronaldo'ya 9.7 milyon Euro + faiz ödemek zorunda kalacak. CR7 ile İtalyan devi arasındaki anlaşmazlıkta bu karar verildi. Konu, pandemi döneminde bir şekilde ertelenen ve daha sonra Ronaldo'ya hiç ödenmeyen aylık ödemelerle ilgili.

Cristiano Ronaldodan Juventusa şok haber: Mahkeme kararını verdi

39 yaşındaki efsane isim, bu dava için herhangi bir risk kotası ayırmayan Juventus bütçe açısından da çok pahalıya mal olacak bir zafer elde etti. Mahkeme ayrıca kararın nihai olduğunu ve itiraz etme hakkının bulunmadığını da bildirdi.

JUVENTUS'TAN AÇIKLAMA GELDİ

Akşam geç saatlerde Juventus kulübünden şu açıklama geldi: "Juventus, eski oyuncusu Cristiano Ronaldo tarafından şirket aleyhine açılan tahkim davasıyla ilgili olarak, Tahkim Kurulu'nun bugün uyuşmazlık hakkında verdiği kararı taraflara ilettiğini duyurur. Heyet, çoğunluk kararıyla, eski oyuncumuzun 2020-21 futbol sezonundaki tazminatının azaltılmasına yönelik anlaşmanın geçerliliğini kabul etmiş ve taraflar arasında herhangi bir entegrasyon anlaşmasının bulunmadığını kaydetmiştir.

Haberin Devamı

Cristiano Ronaldodan Juventusa şok haber: Mahkeme kararını verdi

Şirket, avukatlarının da desteğiyle, haklarını korumak için her türlü değerlendirme ve girişimde bulunma hakkını saklı tutarak, Tahkim Kurulu'nun kararını incelemektedir."

Cristiano Ronaldo'dan muhteşem gol

Cristiano Ronaldodan Juventusa şok haber: Mahkeme kararını verdi

YORUM YAZ