MENÜ

Juventus Başkanı Andrea Agnelli'den UEFA mesajı!

Juventus’un başkanı Andrea Agnelli, Avrupa futbolunun temelindeki sorunların üstesinden gelmek için Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) ile diyaloğa açık olduklarını belirtti.

01 Temmuz 2021, Perşembe 23:14 Son Güncelleme:
- A +
Juventus Başkanı Andrea Agnelli'den UEFA mesajı!

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Juventus’un başkanı Andrea Agnelli, Avrupa futbolunun temelindeki sorunların üstesinden gelmek için Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) ile diyaloğa açık olduklarını belirtti.

Siyah-beyazlı kulübün 2021-2022 sezonu öncesinde yeni sportif direktör Federico Cherubini’nin tanıtıldığı basın toplantısında katılan Başkan Agnelli, Avrupa'nın önde gelen kulüpleriyle nisan ayında gündeme getirdikleri "Avrupa Süper Ligi" projesi ve UEFA ile ilişkilerine değindi.

UEFA'dan gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde Juventus’un oynayacağına dair resmi bildirim aldıklarını aktaran Agnelli, "Avrupa futbolunun temelindeki sorunlarla yüzlemek için bizim tarafımızda bir diyalog arzusu olduğunu hatırlıyorum. Son aylarda aldığımız tehditlerden korkmuyoruz. Yasal başvurularımızdan tatmin edici sonuçlar alacağımıza eminim ancak esas sonuç diyalog kurulduğunda olacak." dedi. 

2021-2022 sezonuna dair diyalog sonucu neler çıkacağına bakacaklarını dile getiren Agnelli, futbolun geleceğini gençlerin özellikle de “Z Kuşağı”nın davranışları çerçevesinde belirlemeleri gerektiğini ifade etti.

Bu kuşağın önceki nesillere göre tek bir takıma bağlılığının olmadığını vurgulayan Agnelli, "Bunu tartışmak önemli olabilir aynı şekilde serbest pazarı ya da alternatif yarışmaları… UEFA'nın tekel konumunun meşru olup olmadığını veya bu konumunu kötüye kullanıp, kullanmadığını anlamak gerekiyor. Tüm tekliflere açığız." diye konuştu. 

Avrupa Süper Ligi projesi ortaya çıktığı günden bu yana ilişkisinin bozuk olduğu UEFA Başkanı Aleksander Ceferin’in sorulması üzerine Agnelli, "Ona saygı duyuyorum. Kızımın vaftiz babası olarak kalmaya devam ediyor. Zaman her türlü yanlış anlamayı çözecektir." yanıtını verdi.  (Skorer)

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...